Hlavní organizátor Roman Fučík měsíc před startem akce potvrzuje, že se nebude jednat jen o klasický běžecký závod. „Přípravy finišují a lidé na Ostravsku si už možná všimli našich barevných billboardů, které podle nás přesně vystihují celou akci,“ říká s úsměvem Roman Fučík.

Nedílnou součástí Spokey Rainbow Runu je i charitativní podtext. Také v tomto roce podpoří projekt Daruj Duhu, který se nechal inspirovat slovenským televizním pořadem Modré z neba. Každý rok se vybere v jednotlivých městech, kde se Spokey Rainbow Run koná (Ostrava, Brno, Ústí nad Labem), jedna nebo více rodin, které mají nemocné dítě.

„A tomu jednoduše splníme sen. Vše samozřejmě probíhá po dohodě s rodiči, podmínkou je, že to nemá být hmotná věc, ale zážitek,“ přibližuje Fučík.

Dům kultury Poklad.
Porubu dnes opět čeká boj o Poklad

„Letos jsme pro Ostravu vybrali dvě rodiny, respektive dvě báječné děti. První je Eliška, která je velká umělkyně – zpívá, hraje na flétnu, elektronické varhany a dokonce i tančí na vozíčku! Eliška se podívá do Disneylandu. Druhým vybraným je Míša, který má ve škole velmi rád matematiku, pistole Nerf a jako každý kluk stavebnice lego. A protože Míša ještě neviděl moře, což by velmi rád, tak si tam zajede,“ říká Fučík.

Každý účastník akce Spokey Rainbow Run tak finančně podporuje projekt Daruj Duhu. „Každý prostě udělá dobrý skutek. I proto je motto Spokey Rainbow Runu – Jen o běhu to není,“ dodává Fučík. Více informací najdete na webu www.rainbowrun.cz.

Přechod pro chodce u Ferony v Ostravě. Místo, kde řidič srazil dva bruslaře. Jeden z nich na místě zemřel, druhý je zraněný.
Smrtelná nehoda u Ferony: policie obvinila řidiče. Hrozí mu šest let vězen