Osm set sedmdesát tisíc korun. To je částka, kterou požaduje Magistrát města Ostravy po městském obvodu Poruba za to, že nechal odstranit čtyři brzdné červené pásy z Hlavní třídy, které tam jako bezpečnostní opatření nechal nainstalovat právě magistrát. Komunikace totiž patří městu a adhezní pruhy byly odstraněny bez jeho vědomí. Teď se ale obě strany přou o to, kdo vzniklou škodu uhradí. Vypadá to, že spor nakonec skončí u právníků.

Rada města celou záležitost znovu projednávala, po Porubě bude zmíněnou částku požadovat i přes její nesouhlas znovu, a to prostřednictvím druhé výzvy k dobrovolnému uhrazení škody.

Poruba trvá na svém

To potvrdila i mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská. Poruba však trvá na svém.

„Městský obvod Poruba už několikrát sdělil své stanovisko k odstranění adhezních pásů na Hlavní třídě. Snahu magistrátu neustále požadovat po obvodu náhradu škody, kterou nezpůsobil, považujeme za trapnou. Požadavek města předáme právní kanceláři a na základě jejich analýzy rozhodneme o dalším postupu. Vyloučeno není ani to, že budeme náhradu škody požadovat po tom, kdo dal pokyn k instalaci povrchů a pak dal městskému obvodu souhlas s jejich odstraněním a ještě slíbil finanční kompenzaci," uvedl mluvčí Poruby Martin Otipka.

Čtyři červené zpomalovací pásy před přechody na porubské Hlavní třídě nechalo město položit v listopadu roku 2011 kvůli bezpečnosti chodců. „Porubská radnice je ale v květnu 2012 dala bez souhlasu vlastníka komunikací vybrousit a nahradit optickými 3D nástřiky. Adhezní pásy totiž nesplňovaly kritéria pro konání závodů světového poháru v in-line bruslení," dodala na závěr mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Závody v in-line bruslení se na porubské promenádě konají už tradičně.