Talentem Ostravy se pak stala sportovní střelkyně Sára Karasová. Střelbě se věnuje naplno od roku 2013. „Střílím už od mala, protože můj otec je myslivec. Od osmi let jsem začala střílet z kulovnice a pak jsem přešla na vzduchovku,“ řekla reprezentantka České republiky a dvojnásobná mistryně Evropy v kulové sportovní střelbě v juniorské kategorii sportovní malorážky šedesát ran vleže.

V kategorii jednotlivců zvítězila oštěpařka Nikol Tabačková, která loni získala zlatou medaili na mistrovství Evropy. Cenu za ni převzal dědeček, protože juniorská rekordmanka v současnosti trénuje v Jihoafrické republice. Od minulého roku také trénuje pod vedením Jana Železného.

Ocenění za nejlepší kolektiv dostal profesionální klub stolních tenistů TTC Ostrava 2016 – vedoucí tým české extraligy a účastník Ligy mistrů. V kategorii handicapovaných jednotlivců přijal ocenění Vojtěch Konečný, který závodí v hodu diskem, ale i v hodu oštěpem a vrhu koulí. Sportovní kariéru zahájil v roce 2016 a například na loňském Czech Open v Olomouci vybojoval za hod oštěpem a diskem dvě stříbrné medaile.

Poslední vyhlašovanou kategorii společensky odpovědných firem vyhrála společnost 3E Projekt, která mimo jiné finančně podpořila konání mládežnického fotbalového turnaje O pohár města Ostravy.

Oceněné vybírají každoročně členové Komise pro sport a volný čas rady města Ostravy, a to ze sportovců navržených veřejností i sportovními kluby.

MARKÉTA SULKOVÁ