Po tříleté rekonstrukci je Sportovní areál, situovaný v pátém porubském obvodu, opět k dispozici profesionálním, ale i volnočasovým sportovcům. „Na otevření areálu se netrpělivě těší registrovaní i rekreační sportovci,“ řekla starostka městského obvodu Poruba Lucie Baránková Vilamová. Rekonstrukce areálu byla rozfázována do dvou etap a vyšla na dvě stě dvacet tři milionů korun.

Při první části modernizace dělníci vybudovali hřiště pro hráče amerického fotbalu a provedli rekonstrukci tenisových šaten. Začáteční fáze oprav stála padesát sedm milionů korun a částka byla poskytnuta z rozpočtu města.

Rekonstukce RT Torax Areny v městské části Poruba, 10. srpna 2023, Ostrava.
VIDEO, FOTO: Hokejisty vystřídali dělníci. Chrám sportu v Ostravě mění tvář

„Druhá etapa rekonstrukce Sportovního areálu Poruba byla posledním krokem, který zakončil tříletou náročnou práci na tomto projektu,“ informoval jednatel městské společnosti Sareza Jaroslav Kovář.

Závěrečná část rekonstrukce byla obsáhlejší a zahrnovala výstavbu hlavní fotbalové travnaté plochy a atletického oválu s technickými sektory a tribuny pro tisíc diváků. Dále tréninkové travnaté hřiště, víceúčelové hřiště s umělým povrchem pro házenou, volejbal, nohejbal, tenis nebo streetball, čtyři workoutová hřiště s posilovacími a cvičebními prvky a dětské hřiště. Následně vznikl nový vstup do areálu, šatny, občerstvení, venkovní terasa, asfaltová cesta i oplocení. Cena druhé etapy modernizace byla podstatně vyšší a částka se vyšplhala až na sto šedesát šest milionů korun.

Vizualizace nové tramvajové trati v Porubě.
Dostavba tramvajové trati v Ostravě-Porubě: kontroverzní projekt je zpět ve hře

Areál je určený pro profesionální sportovce, ale i veřejnost. „Další naše nové sportoviště nabídne lidem smysluplnou možnost trávení volného času, moderní prostory mohou využívat jak registrovaní sportovci, sportovní kluby, ale i obyvatelé, kteří chtějí sportovat a trávit volný čas pohybem,“ uvedl primátor města Jan Dohnal.

Hřiště využívají fotbalisté Poruby, hráči amerického fotbalu ISMM Ostrava Steelers a běžecký ovál pak sportovci z klubu Atletika Poruba. „V dopoledních hodinách bude stadion otevřený pro školy. Areál je určený i pro veřejnost, vždy zde bude přítomný správce a pokud bude plocha sportovišť volná, je možné ji po domluvě využívat,“ dodal Dohnal.

Ceník k pronájmu sportovišť pro veřejnost v současné době společnost Sareza připravuje.