Své první zkušenosti sbírala na závodech MotoGP a Superbike.

„Jednou mě kontaktovali mí známí s touto možností a já neváhala. Hned jsem poslala své fotografie a pak už to šlo samo, jednotlivé týmy si mě začaly vybírat. Jsem opravdu vděčná, že mohu být součástí těchto závodů. Miluji MotoGP," říká s úsměvem Veronika Thielová s tím, že její první závod MotoGP se jel v italském Mugellu.

close Veronika Thielová z Ostravy je umbrella girl. Cestuje po světě a účastní se motocyklových závodů. zoom_in A co to vlastně znamená pracovat jako umbrella girl? „Mám na sobě týmové šaty a dešník, se kterým se procházím po paddocku a fotím se s návštěvníky.

Kromě toho pracuji také jako grid girl, a to v době před startem závodu. V této pozici držím závodníkovi deštník a usmívám se do televize. Se závodníkem jsem na gridu nejdéle a je to skvělý pocit, protože tato chvíle je pro závodníka a tým nejdůležitější. A jsem opravdu pyšná na to, že tam mohu být. Je to nejdůležitější moment z celého závodního víkendu," vysvětluje Veronika, která v Ostravě vystudovala obchodní akademii.

Podle ní není k této práci zapotřebí žádných speciálních školení ani tréninků.

„Hlavní je, abychom byly krásné a uměly se usmívat," podotkla dívka s tím, že prozatím nejdále byla na závodech v hlavním městě Kataru Dauhá, kde působila jako grid girl v českém týmu Supersport a v týmu Ducati Superbike.

close Veronika Thielová z Ostravy je umbrella girl. Cestuje po světě a účastní se motocyklových závodů. zoom_in „Momentálně mám svůj trvalý tým, takže většinou přijíždím tři dny před závodem. Ale pracuji vždy o víkendu. V sobotu je kvalifikace a v neděli závod. Kromě závodu v holandském Assenu, kde se jede závod v sobotu," upřesila brunetka Veronika.

Mezi nejslavnější závodníky, se kterými se potkala, byl například Marc Marquez.

„A samozřejmě se světovou legendou tou je Valentino Rossi," doplnila s nadšením.