„Lokalita se pro tento druh sportovní činnosti s ohledem na okolní prostředí rozpadající se baráky, špínu, nepořádek, hluk i skladbu obyvatel stala nevhodnou,“ konstatuje Pavel Sládeček coby teď již bývalý provozovatel BSO Squash Clubu v Cihelní ulici č. 95 v Přívoze. Ano, tamtéž, kde stojí Domov pracujících fungující jako jedna z nejzoufalejších ubytoven v Ostravě.

Okolí je nikoliv neprávem považované za skutečné „ghetto“; vždyť i sami sociální pracovníci přiznávají, že dávky zdejším obyvatelům vydrží v nejlepším případě déle než den… a denním chlebem je tu pervitin. „S ohledem na výskyty nepřizpůsobivých a nebezpečných individuí nebyli rodiče ochotni děti do našeho klubu bez doprovodu posílat. A to byl největší problém,“ říká Sládeček.

Ten v roce 1998 pronajímá dva volné kurty v objektu hned u silnice a vlastní zázemí v podobě BSO Squash Clubu se pak stává hlavní devizou Corkers Ostrava. „Orientujeme se na vrcholovou úroveň s výchovou dětí a juniorů. Úspěchů jsme dosáhli mnoho, domácích i mezinárodních. Letos máme třeba juniorského vicemistra Polska a bronz družstva juniorů na mistrovství Česka,“ říká.

BSO squash club na Cihelní ulici v Ostravě, 15. srpna 2019.

Jenže sousedé nerozlišují, zda okradou amatéra nebo špičkového hráče. „S ohledem na to, že docházelo k napadání našich členů ze strany skupinek romských výrostků, začaly klub navštěvovat už jen děti, které tu byli rodiče schopni přivážet i odvážet auty,“ vysvětluje Sládeček. Dostupnost lokality městkou hromadnou dopravou není také ideální, což zase znevýhodnilo rodiny bez vozů.

„Budova k pronájmu,“ stojí na plakátě v uzavřeném squashovém centru. „Nesledoval jsem situaci natolik, abych mohl říci, že odtud utekli i další podnikatelé. Ale některé firmy v areálu byly vykrádány vícekrát i přesto, že jsou v hlídaném prostoru,“ dodává Sládeček s tím, že BSO Squash skončil definitivně. Corkers ovšem pokračuje dále je ve SBA Sportcentru Havránek v Zábřehu!