„Chci udělat výstavu produktového designu, něco, co v Ostravě ještě nebylo," tak zněla věta Karolíny Skórkové, jedné z hlavních organizátorek celé akce. Ta se jí letos na podzim společně s dalšími organizátory poprvé podařila uskutečnit.

„Přihlásilo se nám kolem dvou set zájemců, kteří zde chtěli vystavovat nebos e nějakým způsobem prezentovat, my jsme dali možnost čtyřiceti sedmi z nich. Chceme se držet jednotné myšlenky, ukázat design společně s doprovodnými akcemi jako jsou workshopy a diskuze s jednotlivými designéry," řekl jeden z organizátorů akce Martin Lindovský. Ten očekává, že na akci během víkendu zavítá tisíc návštěvníků.

Bývalí spolužáci z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze chtějí návštěvníkům Meat designu ukázat svou novou kolekci Uni. „Jedná se o variabilní nábytek, boxy, kterým můžete vyměňovat dvířka i nožičky. Zákazník si u nás může zvolit jak materiál, tak barevné provedení výrobku. Jednotlivé boxy na sobě drží pomocí magnetické síly, takže se s nimi dá jakkoliv hýbat," popsala Kristýna Franková, která na Meat designu vystupuje za Studio Muck. „Děláme většinou interiérový design a aktuálně zařizujeme interiéry jednoho ostravského bytu," dodávají Romana Vyhnánková a Onřej Červený, které oslovili organizátoři akce na pražském Designbloku.

Zelené paravany se zipem slouží už nyní osmi stům zaměstnancům jedné ostravské firmy. Podle jejich autorky Soni Malinové jsou protihlukové, protože dokážou vytvořit ticho a soukromí. „Poslouží i v domácnosti, kde její jednotliví členové nemají místnost pro svou vlastní pracovnu. Takto si vymezí alespoň část prostoru. Ten se dá díky zipům libovolně měnit," vysvětlila interiérová designérka a zároveň členka přípravného týmu prvního ročníku Meat Designu Soňa Malinová z Havířova. Návštěvníkům představí i různé druhy osvětlení v různém barevném provedení. „Osvětlení například do jídelny bych zvolila z bílých, průhledných materiálů, protože barva vždy pohlcuje světlo. Naopak barevné lampy se hodí jako dekorační osvětlení do ložnice," komentovala některé ze svých výrobků Soňa Malinová.

Nábytek, doplňky a v podstatě cokoliv se dá vyrobit z vlnité recyklované lepenky. To se snaží svými ekologickými výrobky sdělit mladá značka Kartoons. „Chceme lidem představit naše produkty, které vyrábíme laserovým principem. Každá vrstva zvlášť se ručně skládá a povrchový materiál tvoří například dřevěná překližka. Zájemcům nabídneme budíky za 600 korun včetně dárkové krabičky, která se dá dále využít třeba na šperky," sděluje Vojtěch Beran z designového studia Kartoons. To nabízí i kartonové sedáky sloužící jako poličky nebo stojan na víno zároveň.