„Rostoucí věhlas tohoto adventního projektu v centru Ostravy svědčí o tom, že jsme se vydali správnou cestou. Nesázíme na komerční podobu Vánoc, ale snažíme se dětem i dospělým připomenout, že sváteční období adventu je spojeno s množstvím zvyků a tradic," říká k záměru zahájit vánoční trhy naplno až první adventní neděli starostka centrálního obvodu Petra Bernfeldová.

TRHY ZAHÁJÍ HVĚZDY SHOWBYZNYSU

Vánoční veselí na Masarykově náměstí tak letos oficiálně vypukne 27. listopadu (byť stánky budou otevřeny už od pátku 25. listopadu). V 17 hodin bude rozsvícen vánoční strom a vystoupí řada umělců. Například Ilona Csáková, Martin Chodúr, Pavel Dobeš či Marcel Woodman.

Vánoční trhy s tradiční nabídkou různého zboží potrvají na náměstí do 23. prosince.

STÁNKY KVŮLI OSLAVĚ SVATÉHO MARTINA

Dřevěné stánky s přibližně čtyřiceti prodejními místy ale najdou využití už zanedlouho. V pátek 11. listopadu pořádá radnice Moravské Ostravy a Přívozu na náměstí svatomartinské hody, při nichž stánky obsadí řada prodejců.

NA SVÉ SI PŘIJDOU DĚTI I DOSPĚLÍ

„Podvečerním centrem Ostravy se rozblikají světýlka lampionového průvodu, který povede svatý Martin na bílém koni za asistence kejklířů a klaunů. Připravena bude i ochutnávka svatomartinského menu v různých podnicích v centru," láká už dopředu mluvčí moravskoostravské radnice Jana Pondělíčková.