„Loučíme se se zimou a ukončujeme, myslím si, úspěšnou sezonu,“ prozradil Martin Bitta ze zdejšího lyžařského areálu s tím, že letošní zimu bylo sněhu dostatek. „Lyžovali jsme celou sezonu, což nás potěšilo,“ doplnil Bitta.

Po lyžařských závodech a vyhlášení výsledků jednotlivých kategorií, se na sjezdovku vydaly masky. „Dospělí i děti se převléknou do masek a společně sjíždíme sjezdovku. Jako poslední sjíždí dívenka v masce „jara“, čímž toto roční období symbolicky přivítáme,“ řekl Bitta. V areálu nechyběl ani další doprovodný program. „Jedná se například o předváděcí akci terénních vozidel. Zájemci se tak mohou svézt terénními vozidly po jedné ze sjezdovek,“ upřesnil Bitta. Pro děti byly připraveny soutěže a nemohla chybět ani večerní diskotéka.

Na sjezdovce se nejen v závodě předvedl i Matyáš Bitta. „Vyhrál jsem závody v přípravce kluků. Závodilo se mi moc dobře. Mám šest a půl roku a lyžování se věnuji asi dva roky,“ svěřil se Deníku Matyáš Bitta s tím, že nejraději jezdí obří slalom. „Při reji masek půjdu za Batmena, s výrobou masky mi pomáhala teta. Jinak můžu říct, že se mi na této akci moc líbí,“ doplnil Matyáš.

Sobotní akce se zúčastnil také Max Obuch. „Závodilo se mi dobře. Lyžování se věnuji od čtyř let, takže jezdím už dva roky. Stejně jako Matyáš mám nejraději obří slalom,“ řekl Max Obuch, že této akce ve Starých Hamrech se účastní třetím rokem. „Mně se také závodilo dobře, skončil jsem na třetím místě. Po závodech jezdívám často, však nejraději lyžuji v Rakousku,“ prozradil Filip Thiemel, který do reje masek vyrazil jako sportovní fanoušek.

Zatímco děti se na svahu předvedly v tradičních maskách, dospělí popustili uzdu fantazii. Jeden z mužů vyrazil v dámských plavkách. „Alespoň sis mohl oholit záda,“ dělal si z něj legraci jeden z kamarádů. „Ženské alespoň vidí, jak by vypadaly, kdyby si od nás nepůjčovaly jednou týdně holení,“ kontroval s úsměvem muž v ženských plavkách.

„Sice se symbolicky touto akcí se zimou loučíme, ale lyžovat chceme ještě předposlední a možná i poslední březnový víkend. Záleží na sněhových podmínkách,“ uzavřel Martin Bitta.