Stavba se však protáhla a kvůli administrativním problémům finišuje až teď. Prodejní objekt, který stojí mezi nádražím Ostrava-Střed a čerpací stanicí nedaleko Fora Nová Karolina, bude rozdělen na deset samostatných prodejních jednotek.

Obchodní dům je už téměř hotový. Chybí však terénní úpravy, mezi které patří především vybudování parkovacích stání.

„Hotovo bude v řádech týdnů, maximálně měsíců. Vnitřní prostory budou volné pro možnost variabilních úprav každého z nájemců," uvedl v krátkosti autorizovaný inženýr pro pozemní stavby Jan Havlíček, který zastupuje investora, tedy společnost AR Development.

Podle spolumajitele společnosti Milana Štěpánka půjde o první obchodní dům svého druhu v Ostravě. „Podobné jsou například v Praze nebo Brně. Prostory objektu jsou rozděleny na jednotlivé obchody. Každý z nich bude mít své skladovací zázemí, místo pro sídlo firmy a zároveň vzorkovou prodejnu, takzvaný showroom," řekl Milan Štěpánek.

Budova má tvar obdélníku o rozměrech čtrnáct krát šedesát metrů. Výška centra je deset metrů. Součástí objektu je také stříška nad všemi vchody. Mezi obchody by se měly objevit květinářství, pekařství nebo třeba trafika.

Nové nákupní možnosti ocení hlavně cestující, kteří zamíří na nádraží Ostrava-Střed. To je totiž od objektu vzdálené jen pár kroků. Nádražím podle mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové projde denně více než patnáct set lidí.