Stavba parkovišť, která začala už na začátku roku 2012 a měla být podle slov starosty Slezské Ostravy Antonína Maštalíře už dávno hotová, je pozastavena.

„Při doprůzkumu v rámci projektu s názvem Revitalizace (sanace) okolí Slezskoostravského hradu v souvislosti s odstraněním následků důlní činnosti z minulosti a příprava území pro volnočasové aktivity bylo zjištěno, že kontaminace je větší a následná sanace okolí hradu si vyžádá další finanční prostředky," uvedla pro Deník mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská s tím, že o dodatečné prostředky žádal magistrát ministerstvo financí už letos v lednu.

„I přes urgence stále nemáme rozhodnutí ministerstva financí, jestli budou dodatečné stavební práce schváleny, či nikoliv. Stavba je z tohoto důvodu zastavena, protože všechny práce, které mohly být provedeny, a které nezasahují do území sanace, byly provedeny a dokončeny," doplnila mluvčí Vojkovská.

Podle ředitele Ostravských výstav, které převzaly správu nad Slezskoostravským hradem, Karla Burdy návštěvníci hradu využívají k parkování nedostavěnou plochu parkoviště už nyní. „Kromě toho je hotové kolmé parkoviště k ulici Podzámčí, takže tam lidé mají možnost pohodlně zaparkovat, jinak je to ale problém," řekl Karel Burda.

(kom)