Řidiči musí při cestě do centra využívat objízdnou trasu, která vede právě přes území Karoliny. V opačném směru z centra ven se dá vyjet po ulici Poděbradově.

Více informací k objízdným trasám najdete zde: Stavba zastávek u Karoliny v pátek začíná. Připravte se na objízdné trasy!

„Kvůli této uzavírce jsme spustili nové světelné signalizační zařízení na křižovatce ulic Poděbradova a Švabinského. V pátek od ranních hodin bude v tomto úseku k dispozici pět policistů dopravní policie, kteří budou v místě řídit dopravu. Strážníci městské policie budou v tomto úseku pomáhat s orientací a na přechodech. Doporučujeme využívat městskou hromadnou dopravu, především tramvaje, které budou až do 27. července jezdit bez omezení," uvedl náměstek primátora pro dopravu Aleš Boháč.

Řidičům doporučuje, aby pro příjezd do centra města využili ulici Českobratrskou, kde jsou k dispozici čtyři jízdní pruhy. „Největší omezení v tomto úseku ulice 28. října nastane v prázdninových měsících, kdy jsou zpravidla cesty volnější. To dojde i k třítýdenní výluce tramvají, která potrvá od 27. července do 17. srpna," dodal Boháč.

Dopravní situace v centru Ostravy v části kolem Nové Karoliny v pátek ráno.Dopravní situace v centru Ostravy v části kolem Nové Karoliny v pátek ráno.Dopravní situace v centru Ostravy v části kolem Nové Karoliny v pátek ráno.