„Pandemie změnila způsob práce a lidé pracují především z domova. Nový moderní prostor umožňuje flexibilně spojovat práci z domu a zároveň působit na pracovišti. Prostory jsou přizpůsobené, aby se zaměstnanci mohli soustředit na práci a úkoly, ale zároveň společně pracovat, setkávat se a tvořit,“ uvedl generální ředitel Tietoevry v České republice Petr Lukasík. Dodal, že od přestěhování se společnosti zvýšil počet zaměstnanců, kteří dochází přímo do kanceláře.

Lidé v Česku, datová centra ve Finsku

Tietoevry je poskytovatel IT služeb pro soukromý a veřejný prostor. Dále se zabývá vývojem produktů v oblasti technologií. V České republice má firma 2700 zaměstnanců a z toho 2300 pracuje v Ostravě - právě v prostorách Organiky.

V budově nejsou žádná datová centra. Ta podle Lukasíka sídlí na severu, ve Finsku, odkud Tietoevry pochází.

TOP 5 projektů, které změní Ostravu. Kdy budou hotové? Vyjdou na 8,5 miliardy
VIDEO: Investice v Ostravě nespí. Kdy budou hotové? Tyto projekty změní město

„Máme radost, že budova je do jisté míry soběstačná. Například i výtahy při jízdě nahoru generují elektřinu. Jsou tady prvky, které byly vytvořeny podle našich požadavků,“ dodal Lukasík.

Oslava otevření honorárního konzulátu

Slavnostního představení kanceláří se zúčastnil i Pasi Tuominen, velvyslanec Finské republiky pro Českou i Slovenskou republiku. „Je mi potěšením otevřít nové prostory pro společnost Tietoevry, která v Ostravě funguje téměř 20 let. Doufám, že její expanze bude pokračovat nadále,“ popřál velvyslanec.

TOP 10 staveb ve skluzu. Které velké projekty v Ostravě nejdou hladce.
PŘEHLEDNĚ: TOP 10 staveb ve skluzu. Které velké projekty v Ostravě nejdou hladce

Nešlo o jediné slavnostní otevření, kterého se zúčastnil. „Oslavujeme i včerejší otevření honorárního konzulátu, který zde má své sídlo,“ dodal Pasi Tuominen. Na konzulát upozorňuje i znak společně s finskou vlajkou před hlavním vchodem do Tietoevry.