Hned v několika bytech panelového domu tady bojují se štěnicemi, které do domu kdosi zavlekl neznámo odkud. Po několika neúspěšných pokusech deratizačních firem čekalo nájemníky další rozčarování. Další dezinsekci nechtěného hmyzu si prý mají zaplatit sami.

„Vůbec se nám to nelíbí. Bydlíme tady tři roky. Za byt první kategorie platíme šestitisícový nájem. Čtyřikrát už nám byt vystříkali, a nepomohlo to. Teď si prý máme další dezinsekci zaplatit sami. Nechápu proč. Je to ale marné, pokud neošetří celý dům. Se štěnicemi bojují i sousedé na jiných patrech a nevíme, kde se nachází ohnisko jejich výskytu,“ zlobí se Václav Dubský, který již se svou ženou a dvěma malými dětmi rezignoval na spaní v ložnici.

„Při poslední dezinsekci jsme rozpárali čelo postele a brouci začali vylézat jako mravenci. Budeme muset zlikvidovat veškerý nábytek. Nemůžeme si ale pořídit nový, dokud problém nezmizí,“ pokračuje Dubský.

Podle mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarové mají být nájemníci panelového domu v klidu. „Nic nebudou muset platit. Vše uhradí město. Za čtrnáct dní odborná firma provede další postřiky a s domovníkem je domluveno, že tak budou ošetřeny všechny byty v domě, dokud se štěnice nepodaří vymýtit. Radnici to bude stát 27 tisíc korun. Někteří nájemníci už dokonce dezinsekci zaplatili ze svého a peníze jim byly proplaceny,“ potvrdila Balcarová s tím, že dům v Mírové ulici není ve městě jediný, který má se štěnicemi problém.