„Léčím se s těžkým onemocněním dýchacích cest, zánětem a silným astmatem. Tečka. Nic víc, nic míň,“ napsal herec. Divadlo Mír i jeho kolega písničkář Jiří Krhut ho podpořili s tím, že nadcházející vystoupení a koncerty nemají v plánu rušit ani přesouvat.

Vyjádření Jiřího Krhuta k chystaným koncertům s Štěpánem Kozubem, 5. ledna 2024.Vyjádření Jiřího Krhuta k chystaným koncertům s Štěpánem Kozubem, 5. ledna 2024.Zdroj: facebook/Jiří Krhut

Herec Štěpán Kozub oznámil ve středu na sociálních sítích, že se na čas rozloučení s živými vystoupeními i působením na sociálních sítích s ohledem na jeho zdravotní stav. „Zdraví je důležitější a já se bohužel dostal na hranu. Léčím se. Není to snadné. Pracuji na tom a věřím, že se brzy opět uvidíme buď v divadle, v clubu nebo kdekoli jinde. Děkuji vám za pochopení,“ napsal fanouškům ve středu večer. Během pátečního poledne upřesnil, že se jedná o onemocnění dýchacích cest. „Je mi velmi nepříjemné, jak bulvární média spojují můj zdravotní stav s něčím, s čím tedy absolutně nesouvisí,“ dodal v jeho vyjádření.

Štěpána Kozuba teď fanoušci nějaký čas živě neuvidí.
Štěpán Kozub ruší vystoupení. „Léčím se,“ napsal fanouškům

Kozuba už po prvním oznámení o jeho zdravotním stavu hned podpořil například písničkář Jiří Krhut, se kterým má v únoru koncertovat. „Přátelé, nepodléhejte panice ani bulváru. Žádné koncerty se neruší! Moc se na vás těšíme,“ napsal fanouškům Jiří Krhut.

Vyjádření Divadla Mír k chystaným vystoupením s hercem Štěpánem Kozubem, 5. ledna 2024.Vyjádření Divadla Mír k chystaným vystoupením s hercem Štěpánem Kozubem, 5. ledna 2024.Zdroj: facebook/Divadlo Mír

Podporu vyjádřilo i Divadlo Mír, kde Kozub vystupuje. „Štěpán je však velký srdcař a míruje nejen vás, ale i celé naše divadlo, a tak je přesvědčen, že díky léčbě a odpočinku již bude od 16. ledna schopen odehrát všechna představení Tik Tik v Divadle Mír. Rádi bychom vás tedy ujistili, že se aktuálně žádná představení NERUŠÍ. Prosíme, dopřejme nyní společně Štěpánovi čas a klid na odpočinek a nepropadejme ‚panice’,“ uvedlo Divadlo Mír na svém Facebooku. V případě rychlé rekonvalescence by tak fanoušci mohli herce vidět na divadelních prknech už v půlce ledna.