Memorandum o spolupráci mezi městem Ostrava a Velvyslanectvím USA v České republice podepsali velvyslanec USA Stephen B. King a ostravský primátor Tomáš Macura. Pomůže rozvoji další spolupráce v oblasti kultury i vzdělání.

„Jsem velmi rád, že jsme v Ostravě otevřeli toto centrum, je jen začátek dlouhodobé spolupráce s knihovnou, městem a krajem. Téměř každý den zde najdete nějaký program, budou se tu například promítat filmy, bude zde klub čtenářů, konverzační klub v angličtině, připravujeme přednášky amerických odborníků a další. Doufám, že si každý najde v programu něco, co ho sem přivede,“ uvedl Stephen B. King.

Tomáš Macura připomněl časté kontakty Ostravy i kraje s americkou stranou a vyslovil přesvědčení, že program centra naplní ambice a zájem především mladých lidí z Ostravy. „Učinili jsme další konkrétní kroky v rámci vzájemné spolupráce, vrací se výměnný program pro budoucí lídry, který umožní středoškolským studentům roční studijní pobyt v USA, financovaný americkou vládou. Dále budeme posilovat spolupráci při výměnných programech akademiků a expertů. Jsem potěšen, že pobočka American Corner je právě v našem městě a věřím, že se stane novým kulturním centrem Ostravy,“ řekl na včerejším slavnostním zahájení Tomáš Macura.

Otevírací doba centra bude pondělí, čtvrtek a pátek od 12 do 18 hodin, úterý od 9 do 15 a v sobotu od 9 do 12 hodin, vstup je volný.