Na dvou hlavních scénách se první dva dny již vystřídaly hvězdy domácího hudební nebe jako například Michal Pavlíček, Vilda Čok, Vojta Dyk a kapely Visací Zámek, Nedivoč, Čechomor či Hradišťan. Ve čtvrtek návštěvníci ocenili také vystoupení ukrajinské zpěvačky Myroslavy Salij. Tahákem soboty, posledního dne festivalu, jsou zejména kapely Jelen, Traktor, Monkey Bussines a Tomáš Klus s oblíbeným karvinským sborem Permoník. Právě jejich vystoupení může být největší senzací festivalu.

Festival Štěrkovna Open Music 2021 v ostravském Landek parku.
Štěrkovna Open Music odstartovala, Rottrovou nahradí Fialová a další hvězdy

„Konečně se po covidových letech, kdy jsme museli trochu šetřit, vracíme k našemu přídomku Festival mimořádných projektů. Tomáš Klus a Permoník je jedním z nich. Zatím to bude jen ochutnávka velkého společného koncertu. Ten připravujeme na příští rok,“ komentoval vystoupení již dříve v rozhovoru pro kulturní deník Ostravan jeden ze zakladatelů festivalu Štěrkovna Open Music David Moravec.

Ostravský Pride, 22. srpna 2020 v Ostravě.
Ostravský prajd vyvrcholí v sobotu průvodem centrem města, Deník bude při tom

Dětský pěvecký sbor Permoník z Karviné před několika dny jako první takové těleso vystoupil na festivalu Colours of Ostrava a sklidil obrovský ohlas. Nejprve představil svůj americký program, tedy repertoár, kterým před časem získal zlato v newyorské Carnegie Hall na festivalu Sounds of Spring International Music, a později večer pak jako doprovod ukrajinské kapely Balaklava Blues.

V Landek Parku v Ostravě-Petřkovicích v sobotu 30. července v několika písních doprovodí zpěváka Tomáše Kluse a jeho kapelu Cílová skupina.