Členy takzvané stínové vlády ANO, která v úterý absolvovala výjezdní zasedání právě v Havířově, pozval primátor Josef Bělica, který pořádá setkání s lidmi pravidelně.

Tentokrát byl sál téměř plný příznivců hnutí Andreje Babiše a jeho spolustraníků, ve stáncích před sálem byly k dostání tiskoviny a knížky Andreje Babiše.

Andrej Babiš na návštěvě Moravskoslezského kraje, 23. srpna 2022 v Kravařích.
"Přehradu v Hlučíně jsem zařídil já," chlubil se Babiš v MS kraji a další perly

Po úvodních proslovech, v nichž řečníci nenechali na současné vládě niť suchou, došlo i na dotazy z pléna, které se týkaly všemožných témat – od cen energií, bydlení, armády a nákupům vojenské techniky, či celkově polistopadového vývoje. Jeden z tazatelů trochu zaskočil Andreje Babiše otázkou, zda by ANO šlo do koalice s SPD Tomia Okamury.

„Asi by nám to nepomohlo, i tak bychom měli ve sněmovně jen 91 mandátů,“ odvětil mu Babiš.

Nejvíce kritiků za Babišem přišlo na "Leninku". Andrej Babiš, jeho příznivci a odpůrci na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě, 23. srpna 2022.
Ohlédnutí za Babišem v Ostravě: "Leninka", agent Bureš i polistopadový kartel

Na adresu svých kolegů řekl, že se pilně připravují na to, až po vyhraných volbách převezmou zodpovědnost a budou pracovat pro stát a jeho lidi.

Po skončení debaty došlo na tradiční autogramiádu a společné fotky. Členové stínové vlády se následně z Havířova přesunuli do Ostravy, kde je v kině Luna čekalo setkání s obyvateli Ostravy.