V rámci devátého dílu hraje důležitou roli lokalita skutečného lomu nacházejícího se v katastru obce Řeka v podhůří Beskyd. V seriálu se zde pokoušeli pachatelé zasypat těla zastřelených nepohodlných svědků.

Ve skutečnosti se zde jinak stále těží zelenošedý, převážně střednozrnný pískovec s glaukonitem pro kamenickou výrobu. Říká se mu občas i godulský pískovec, který je charakteristický pro oblast Těšínského Slezska.

V dílu s názvem 243 je v už zmíněném uzavřeném lomu objeveno zavalené lidské tělo zabalené do plastové fólie. Vše nasvědčuje tomu, že se odstřelem části stěny v bývalém lomu chtěl někdo těla zbavit.

Zanedlouho objeví pátrací tým v lomu pod nánosem odstřelených kamenů ostatky dalšího těla zabaleného ve fólii. Před vyšetřovateli Magdou Malou s Martinem Černým je úkol zjistit, kdo zabíjel a proč byly oběti pohřbeny právě v lomu.

Kriminalisté také stále netuší, že je skrze prodlužovačku odposlouchává propuštěný vězeň Hrbek bažící po pomstě na rodině vyšetřovatelky Magdy…

Atrakce i legenda

Filmaři ale zavítali i na mnohem známější místa – kriminalistka Magda Malá se svou dcerou Amálkou v rámci rodinného výletu zavítá například na Stezku Valašku (fotogalerie níže) na hřebeni Pusteven.

Fotogalerie: Pustevny stezka Valaška

Jedna ze závěrečných scén se pak odehraje před legendární prvorepublikovou ostravskou kavárnou Elektrou v Nádražní ulici v centru Ostravy (fotogalerie níže). Proběhne před ní zásah policejní jednotky na jednoho z ozbrojených pachatelů.

Fotogalerie: Kavárna Elektra