Šestý díl populárního ostravského seriálu nese název Hardcore a stejným přívlastkem by se dala označit také vražda spáchaná pro televizní obrazovky v centru Ostravy.

Na staveništi je v jámě pro betonovou základovou desku objeveno tělo muže napíchnuté na železné výztuže. Koroner konstatuje, že oběť byla ještě před tím, než ji někdo shodil na roxor do základů, drsně zmlácena. Místo posledního mobilního hovoru zavražděného lokalizují na dálničním odpočívadle, kde objeví jeho auto a poblíž něho na zemi i stopy krve.

Vyšetřovatelé Magda Malá s Martinem Černým se snaží přijít na to, s kým a proč se tady oběť setkala, kdo ji odvezl „dorazit“ na staveniště a jaký byl jeho motiv. Lokace staveniště, kde se v úvodu šesté epizody najde mrtvola, která rozpoutá pátrání po důmyslné vraždě, je jedním z mála míst v seriálu, které dnes už v této podobě nelze najít.

Na pozemcích rozšiřující se rezidence nedaleko obchodního centra Nová Karolina totiž v současnosti vyrostl komplex nových bytových jednotek.

Už tradičně bude mít z ostravských lokalit v tomto díle zastoupení multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích coby naaranžované sídlo Janáčkovy filharmonie a také několik krátkých záběrů z ulic. V příběhu se nadále bude rozplétat prozatím vedlejší celoseriálová dějová linie.