Dílo zabírá plochu přes sto metrů čtverečních a objednala si ho firma Veolia. Lacmo věří, že se zde fandové budou fotit nejen na počest stoletého jubilea slezského klubu, ale i potom.

VIDEO/Podívejte se, jak dílo vznikalo:

Zdroj: Youtube

„Dohromady asi tři týdny práce,“ říká Lacmo k výzdobě všech čtyř stran budovy nacházející se přímo po estakádou na Bazaly a také pěší cestou, jíž běhají do Komenského sadů fotbalisté a chodí po ní i fanoušci (po těch tu z oslav stále zůstávají kbelíky vystřelené pyrotechniky).

Oslavy 100 let Baníku fanoušků klubu, 8. září 2022, Ostrava.
VIDEO: Hořící řeka i pochod na Bazaly. To byly oslavy 100 let Baníku v Ostravě

Lacmo zdobí jednu stěnu odkazem na hornickou minulost města: Zkříženými kladívky, čedičem a haldami. Na druhé je „rozložený“ míč-kopačák, třetí s pivními korbely i žaludy připomíná restauraci U Dubu, kde vznikl SK Slezská předchůdce Baníku. A na čtvrté je znak klubu na fotbalovém hřišti s letopočty a heslem: „Baníčku, my jsme s Tebou!“.

„Optimální místo, osobně si myslím, že se to tady hodí,“ nechává se slyšet Lacmo, ostravský rodák a samozřejmě také fanoušek FC Baník. Od jehož jiných příznivců dostává pozitivní odezvu. Někteří navíc zdůrazňují skutečnost, že nový mural nad Bazaly je obecně o historii města… zatímco graffiti na předávací výměníkové stanici výhradně o klubu.

100. oslavy výročí založení klubu FC Baník Ostrava s názvem Baník100FEST na Slezskoostravském hradě, pátek 9. září 2022, Ostrava.
VIDEO: Nohavica, Mirai, Kryštof... Baník100FEST v Ostravě nabídl plejádu hvězd

„Stěna u chodníku se znakem Baníku je obohacena i o takzvanou realitu a při zobrazení přes aplikaci Artivive v telefonu se dává do pohybu,“ dodává autor.