Mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská Deníku řekla, že tato akce nebyla příslušným úřadům předem ohlášena. Policie ale o ní ale věděla z veřejně dostupných zdrojů. "Informaci o akci sdělila policistům i konkrétní osoba. Vzhledem k avizovanému počtu osob byl na místě vyšší počet policistů. Úzce jsme spolupracovali také se strážníky Městské policie Ostrava. Dle odhadů bylo na místě zhruba 150 osob," řekla Štětínská. 

Ilustrační foto.
Dotační kauza vítkovického fotbalu. Vyšetřování skončilo. Někdo trestu unikne

Vyjádřila se i k případům, o kterých účastníci pochodu hovořili. "První se stal v polovině ledna tohoto roku, kdy mělo podle výpovědí svědků dojít k napadení osmnáctiletého muže v jednom z podniků v Stodolní ulici. Skutek je kvalifikován jako přestupek proti občanskému soužití, nicméně nelze vyloučit na základě dalších informací změnu právní kvalifikace. Ve druhém případě došlo k napadení dvou mužů (roč. 1999 a 2002) a policisté věc prověřují pro podezření z přečinu výtržnictví. Policisté i nadále činí jednotlivé úkony trestního řízení," uvedla Štětínská. 

Dodala, že u obou případů policisté dosud činili potřebné úkony, některé další jsou však závislé rovněž na součinnosti zainteresovaných osob. Bližší informace nelze vzhledem k aktuálnímu stavu sdělit.