Během uplynulých víkendů zde policisté zaznamenali množství krádeží, rvaček a výtržností. Naposledy se zde dokonce i střílelo. Incident, který jen zázrakem neskončil zraněním či smrtí, se odehrál v závěru minulého týdne před barem Music Club E99 v těsné blízkosti Stodolní ulice. V nočních hodinách zde došlo k potyčce mezi skupinkou návštěvníků a příznivci hnutí skinhead. Situace se vyhrotila natolik, že jeden z účastníků - jedenadvacetiletý muž ze Slezské Ostravy - vytáhl legálně drženou zbraň a ve snaze odvrátit potyčku vystřelil do vzduchu. Vzápětí k němu přiběhl devatenáctiletý mladík z Dobříše, který se mu samonabíjecí pistoli značky Glock ráže 9 mm pokusil vytrhnout z rukou. Během přetahování vyšla náhodná rána, která naštěstí nikoho nezasáhla. „Napadený spadl na zem a zbraň mu vypadla z ruky. V ten okamžik se na místo seběhli další dosud neznámí pachatelé, kteří ho začali kopat do obličeje a břicha,“ popsal situaci mluvčí severomoravské policie Milan Klézl.

Devatenáctiletý útočník v nestřeženém okamžiku pistoli vzal a mával s ní různými směry tak dlouho, až se ozvala rána. Přestože bylo před barem větší množství lidí, ani tentokrát kulka nikoho naštěstí nezranila. Násilník poté zbraň odhodil na poblíž stojící vozidlo Audi. Rozbil čelní sklo, jehož výměna bude stát nejméně patnáct tisíc korun. Na místě zasahovali městští i státní policisté. Devatenáctiletý mladík z Dobříše je obviněn z trestných činů loupeže, nedovoleného ozbrojování, ublížení na zdraví, poškozování cizí věci a výtržnictví. Ve vězení bymohl strávit až deset let. Zraněný muž musel vyhledat lékařské ošetření.

Na Stodolní ulici často zasahují zejména městští strážníci, kteří část této zóny kontrolují pomocí monitorovacího kamerového systému.