S úderem 14. hodiny odpolední se stoletá volička Marie Vlačušková vydala do volební místnosti na Základní škole Dvorského v Ostravě-Bělském Lese. Volit chodí pravidelně za doprovodu své ošetřovatelky, se kterou vyráží na časté procházky.

„Poprvé jsem šla k volbám po válce, v roce 1945. K volbám ale chodím pravidelně. Mám zájem o to, kdo bude zastupovat naši republiku v Europarlamentu. Samozřejmě sleduji i volby komunální,“ uvedla aktivní volička, která oslavila sté narozeniny 27. dubna letošního roku.

Volby do Poslanecké sněmovny - ilustrační foto.
Vybíráme evropský parlament. V MS kraji se otevřely volební místnosti

Její profesní život se točil kolem zubního lékařství. V minulosti zastávala i pozici primářky v Městské nemocnice Fifejdy a následně se vrátila do obvodní zubní ordinace, odkud odešla do důchodu v roce 1990.

Volný čas nejraději tráví u televize nebo s knihou. „Já už toho moc nezvládnu. Dívám se například na televizi, často si čtu noviny nebo knížky. Zrovna mám rozečtenou knihu s názvem České podsvětí Josefa Klímy,“ prozradila Deníku Vlačušková. Lidem, kteří nechtějí vyrazit k volbám by vzkázala: „Každý hlas je dobrý. A pokud lidé něco chtějí, tak musí uplatnit svůj hlas. Někteří k volbám nejdou a pak nadávají.“

V pátek večer kolem 21. hodiny byla volební účast k Moravskoslezském kraji odhadována na 18%. Nestalo se nic, co by prozatím narušilo hladký průběh eurovoleb.

K sobotní 13. hodině se volební účast v Moravskoslezském kraji pohybuje okolo 33 procent. Volby do Evropského parlementu probíhají v našem kraji bez jakýchkoliv problémů či incidentů.