První případ se stal v pondělí o půl třetí ráno v Ostravě-Porubě, kde muž upadl ve svém bytě a nedokázal se sám postavit. Na linku 156 volala starostlivá manželka, že její choť upadl na podlahu a ona sama jej nedokáže zvednout ze země.

Hlídka po příchodu do bytu na místě spatřila muže ležícího na podlaze v kuchyni. Strážníci 79letému seniorovi pomohli vstát a podali mu jeho chodítko. Muž si na žádné bolesti nestěžoval a nebyl nijak zraněn, nebylo tedy nutné na místo volat zdravotníky.

Ve druhém případě, jenž se rovněž udál v pondělí, se jednalo o handicapovaného muže, jemuž se na ulici v centru Ostravy rozbil invalidní vozík natolik, že byl nadále nepojízdný.

Zatímco strážníci na místě zjišťovali poškození invalidního vozíku, byla členem městské policie na stálé službě kontaktována firma, která se zabývá půjčováním a prodejem zdravotnických pomůcek.

Oslovená firma následně zajistila dovoz pojízdného invalidního vozíku 59letému muži na místo incidentu, a tak i tato událost měla šťastný konec.