Po hádce v místní restauraci odjel otec domů autem, syn došel pěšky. Pak spor vyvrcholil střelbou z armádního samopalu. Syn poté utekl směrem k místnímu nádraží, za blíže neurčených okolností si opatřil vůz a násedovala honička s policií, při které se rovněž střílelo. Mladého muže pak údajně našel zraněného jeho bratr u Kališova jezera v Bohumíně. 

"V místě události došlo zřejmě k úniku plynu, policisté evakuují pro zajištění bezpečí obyvatel potřebné objekty a činí další úkony," uvedla k činu ve středu po 23. hodině mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská. 

Rozsudek byl vyhlášen formou videokonference mezi Ostravou a Kosovem. Albánec (na levé obrazovce se svým obhájcem u soudu v Kosovu) vyvázl s podmíněným trestem. Na pravé obrazovce je zachyceno dění u Krajského o soudu v Ostravě.
Albánec si rozsudek ostravského soudu vyslechl v rodném Kosovu

V Dolní Lutyni na Karvinsku se střílelo ve středu před 20. hodinou. "Vzhledem k charakteru informací vyjely na místo prvosledové hlídky a rovněž policisté ze zásahové jednotky a speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství, kteří neprodleně začali pátrat po osobě podezřelé," řekla dále policejní mluvčí. 

Policisté pak potvrdili, že v souvislosti se střelbou došlo ke zranění osob, zadrželi jednu podezřelou osobu a zajistili rovněž zbraň.

…aktualizujeme

V Zahradnictví Poruba pěstují chilli pro výrobce omáček Gaston Chilli, 6. října 2020 v Ostravě. Majitelka zahradnictví Františka Bestová sbírá papričky.
Zahradníci v maskách. V Ostravě pěstují ty nejpalčivější chilli papričky světa
Na snímku pprap. Jan Mužik, 1. místo v kategorii do 81 kilogramů
Úspěch policistů z MS kraje. V roli boxerů to soupeřům pořádně nandali