Radnice ve Studénce.Autor: Deník/Ivan PavelekStudénka měla ve své kategorii více než 130 soupeřů a vítězství samozřejmě všechny pracovníky studenécké radnice potěšilo, na druhou stranu je to však zároveň zavazuje. „Městský úřad Studénka se tak kromě úspěchů na úseku kvality ve veřejné správě poprvé zařadí v rámci České republiky i k oceněným úřadům, které v oblasti řízení lidských zdrojů a v úsilí o rovný přístup k zaměstnancům i klientům úřadu, jsou hodnoceny tak výrazně pozitivně,“ uvedl tajemník města Jiří Moskala.

Hlavním cílem soutěže je sledování zavádění principů rovnosti mužů a žen na úřadech veřejné správy. „Dalším záměrem je zvýšení vnímavosti úřadu k této problematice ve městech a obcích a přijímá opatření zaměřených na vyrovnání šanci žen a mužů v praxi,“ poznamenal Moskala.

Vyhodnocení soutěže Úřad roku probíhalo v rámci konference Rovné příležitosti – slaďování rodinného a pracovního života na úřadech veřejné správy. Akce se konala ve velkém konferenčním sále ministerstva vnitra a zahájil ji šéf rezortu Martin Pecina. „V rámci programu vystoupil Michal Kocáb, ministr pro lidská práva, Iva Laňová, poradkyně evropského komisaře Vladimíra Špidly a další významní hosté,“ informovala tajemník.