V aule VŠB-TUO se sešlo více než 100 firem z různých odvětví. Nabízely vysokoškolákům zaměstnání, stáže, trainee programy nebo třeba spolupráci při psaní diplomové práce. Zájemci si tak mohli udělat lepší představu o tom, jaké má která společnost požadavky a komu by se hodily právě jejich zkušenosti.

„Byli jsme tady pokaždé, co se veletrh koná. Přijde mi, že studentů je pořád poměrně dost. Daří se nám tady opravdu studenty nabrat, ať už do provozu nebo do absolventského programu,“ uvedla Vanda Ondráčková reprezentující společnost Tesco Stores ČR.

POZICE PRO STUDENTY

Stánek firmy Škoda Auto rovněž nebyl na veletrhu poprvé.

„Nabízíme pozice pro studenty technických oborů, ale najdou u nás uplatnění i studenti ekonomických oborů, případně i humanitních. V loňském roce jsme navázali spolupráci díky veletrhu zhruba s deseti studenty,“ sdělila reprezentantka firmy Škoda Auto Tereza Kozáková.

Student marketingu a obchodu Ondřej Herman si veletrh pracovních příležitostí nenechal ujít. Překvapilo ho velké množství firemních stánků.

„Vůbec jsem si nemyslel, že se sem tolik firem vleze,“ okomentoval situaci student.

„Myslím si, že akce je to výborná. Alespoň máme nějakou možnost si zjistit možnosti uplatnění. Nicméně je trochu škoda, že málokterá firma zde hledá vyloženě někoho z ekonomky,“ doplnil.

JAKÝ CHTĚJÍ MLADÍ LIDÉ PLAT?

Deník se rovněž tázal studentů, jakou mají představu o svém prvním platu. Nejčastější odpověď byla 25 000 korun. Nicméně párkrát zazněla i částka vyšší, a to 30 000 korun.

Zastávka Elektra - přístřešek
Konečně! Po dvou letech budou mít lidé na Elektře zase střechu nad hlavou
Muž, který v autě bodl svou družku, půjde do vězení na šest a půl roku. V těchto dnech o tom rozhodl Vrchní soud v Olomouci. Foto: Deník / Pavel Sonnek
„Jemné“ píchnutí do sleziny není těžké ublížení na zdraví