Nejlevnější ubytování na koleji vyjde na sedmnáct set korun, nejdražší na dva tisíce sto padesát korun. Navíc se cena za ubytování neustále zvyšuje. „Na kolejích jsem byla ubytovaná po oba dva roky, co tady v Opavě studuji,“ nechala se slyšet dvaadvacetiletá studentka Slezské univerzity J. C. Tento rok se ale rozhodla pro privát. Důvod je jasný, cena. „Za ubytování na privátu dám o sedm set korun měsíčně méně než za kolej,“ vysvětluje studentka. Podle slov vedoucí kolejí a menz SU Evy Gašpierikové zůstávají ceny ubytování na kolejích SU pro následující akademický rok stejné.

Studenti mají k dispozici sedm ubytovacích zařízení. „Kapacitu lůžek nemáme pro letošní rok ještě ujasněnu, zatím jsme ale pokryli všechny žádosti,“ sdělila Gašpieriková. „Na začátku akademického roku si mohou studenti podat žádost o ubytovací stipendium,“ uvedla vedoucí pro studijní a sociální záležitosti Hana Šimečková. To alespoň z části pokryje náklady spojené s ubytováním. „Nárok na toto stipendium mají například studenti, kteří nebydlí v okrese, v němž studují. A jedna dobrá zpráva navíc: nárok na příspěvek mají i ti, kteří bydlí na privátu.

„Výše ubytovacího stipendia byla v minulém roce 1957 korun,“ potvrdila Šimečková. Pro tento rok není jeho výše ještě známa. „Na naší univerzitě to chodí tak, že dostaneme od ministerstva školství dotaci. Stipendium se vyplácí vždy za tři měsíce zpětně a jeho výše se může v jednotlivých čtvrtletích lišit,“ upřesnila Šimečková.