V šestém ročníku celorepublikové soutěže v grafických programech konané v Českých Budějovicích, kterého se zúčastnilo šestnáct škol, znovu uspěli a stejně jako loni nenašli přemožitele.

Celkovým vítězem se stal student čtvrtého ročníku Jiří Valenta, který se nejlépe popral se zadaným úkolem a se svým projektem rodinného domunejvíce zaujal porotu.

„Bylo to velmi náročné, ale práce v programu Archi- CAD a samotné projektování domů mě velmi baví, takže jsem si to náramně užil. I když při pohledu na ostatní monitory mě docela děsila rychlost práce mých soupeřů,“ řekl těsně po vyhlášení vítěz. Na vytvoření projektu měli všichni soutěžící tři hodiny. Úspěch školy dokumentuje také čtvrté místo Jaroslava Klegy, který ale poněkud podlehl atmosféře.

„Docela u mě zapracovala nervozita, ale i tak jsem šťastný. Doufám, že mi to pomůže v budoucím životě. Rozhodně nám pomohlo technické zázemí, které poskytuje naše škola,“ svěřil se majitel pomyslné bramborové medaile. Do soutěže se zapojilo čtyřiatřicet studentů ze středních škol od Příbrami přes Kadaň, Havířov až po Trnavu.

„Z výsledků obou studentů mám velikou radost. Snažíme se studenty připravovat co nejlépe a letošní i loňské vítězství v této soutěži je důkazem toho, že se nám to daří,“ míní Norbert Hanzlík, ředitel Střední průmyslové školy stavební v Ostravě-Zábřehu.