Společně s dalšími občany po celé České republice tak vyzývali nejvyšší politické elity k obraně ústavních a společenských zvyklostí a hodnot. „Normalizace lži a absence základní odpovědnosti mají destruktivní následky pro náš stát a celou společnost a kategoricky je odmítáme,“ stojí ve studentské výzvě, kterou podepsali někteří účastníci shromáždění.

Dění na náměstí, kde se sešly zhruba dvě stovky lidí, pozoroval i Josef Fryščák „Přišel jsem, protože si ještě vzpomínám, jak jsem jako desetiletý kluk prožíval takzvaný Vítězný únor. Myslím si, že bychom si to měli uvědomit, aby se už Vítězný únor nemohl nikdy opakovat,“ řekl osmdesátiletý Fryščák.

Podepsáním petice Milion chvilek pro demokracii vyjádřili účastníci shromáždění také nesouhlas s předsedou vlády v demisi Andrejem Babišem s cílem dosáhnout jeho odstoupení z premiérského postu. „Uznávám presumpci neviny, takže když někdo není odsouzený, nemá se o něm pořád mluvit jako o trestanci. Až ho odsoudí, nechť jde sedět, ale do té doby je nevinný,“ namítnul devadesátiletý muž, který si nepřál zveřejnit své jméno a k petici se nepřipojil.

Peticí na ochranu veřejnoprávních médií pak signatáři poukazovali na důležitost zachování svobody médií. Lidé na náměstí zároveň uctili památku studentů i dalších nevinných obětí násilných střetů s policií ku příležitosti Mezinárodního dne proti policejní brutalitě.

MARKÉTA SULKOVÁ