Do soukromého sektoru přišel loni v říjnu. Předtím působil patnáct let jako ředitel Fakultní nemocnice Na Homolce, kde se měl podle policie dopustit porušení povinnosti při správě cizího majetku. Policie ho obvinila, že společně s dalšími čtyřmi lidmi měl nemocnici podvodem připravit o osmnáct milionů korun.

„Proti obvinění, které má spočívat v mém případě v tom, že jsem nedostatečně dohlížel na správu majetku nemocnice Na Homolce, jsem podal odpor, protože je absurdní. Jak při uzavírání zakázky, tak při vymáhání uhrazených záloh jsem se choval s péčí řádného hospodáře,“ reagoval pro Deník Šubrt. Společnost Agel rezignaci svého nejvýše postaveného manažera přijala. „Rozhodl jsem se rezignovat také na všechny ostatní funkce ve společnosti až do doby vyřešení případu. Medializace kauzy a zvláště zkreslování skutečností okolo ní se totiž dotýká mé cti, negativně ovlivňuje mou rodinu a hrubě poškozuje pověst mou a také pověst společnosti Agel, pro kterou pracuji,“ zdůvodnil Šubrt.

Společnost Agel Šubrtovu rezignaci přijala. Šubrtovo místo převezme jednapadesátiletý právník Petr Vaněk, který je od roku 2003 předsedou představenstva Nemocnice Český Těšín. Předtím vedl deset let ostravskou zaměstnaneckou pojišťovnu Revírní bratrskou pokladnu.

Společnost Agel a.s. provozuje síť soukromých nemocnic, která dnes tvoří největší privátní uskupení poskytovatelů zdravotnické péče ve střední a postkomunistické Evropě. Tato zařízení poskytují základní péči ve spádové oblasti pro přibližně 650 tisíc obyvatel. Mezi tyto nemocnice patří: Nemocnice Podlesí, Šumperská nemocnice, Vítkovická nemocnice v Ostravě, Nemocnice Český Těšín, Nemocnice Valašské Meziříčí a Podhorská nemocnice, která zajišťuje péči pro obyvatele v Bruntále a Rýmařově. Od 1. července získala společnost AGEL do pronájmu tři nemocnice v Olomouckém kraji.