Šestatřicetiletá Hana i o šest let mladší Tomáš zažili svatbu už podruhé. I proto se rozhodli pro originální pojetí. Ženich šel k oltáři coby hrabě Drákula, nevěsta coby jeho mrtvá dívka.

„Řekli jsme si, že když se vezmeme, tak jedině na Halloween a v tomhle stylu. Navíc, když jsme do internetu zadali svá data narození, vyšlo nám to právě na dnešek," přiznali Deníku novomanželé z Ostravy.

Dočtete se také
v úterním tištěném vydání Deníku.

Na tamní radnici jim ale nechtěli vyjít vstříc. Za nevhodné považovali oblečení i nalíčení svatebčanů.

„Bylo nám sděleno, že musíme být rozpoznatelní. Sice jsme říkali, že budeme mít nalíčenou jen polovinu obličeje a že budeme identifikovatelní podle občanky, ale nešlo to," popsali prvotní reakce úřadů.

V Hlučíně souhlasili

Od svého úmyslu ale nechtěli ustoupit a informovali se v okolních městech. Vyjít vstříc se jim rozhodli v Hlučíně, kde z toho naopak měli obrovskou radost.

„Jsme poctěni, že se obrátili zrovna na nás. Zákon to umožňuje a pokud to tak chtějí, jsme i my pro jakoukoliv netradičnost," svěřila se oddávající místostarostka Blanka Kotrlová, rovněž oděna do černého.

Matrikářka Eva Cieślarová navíc přiznala, že za osmnáct let, co zde pracuje, s výjimkou svatby v duchu Hippies nic podobného nezažila.

Halloweenská oslava

Pár se vzal prakticky v soukromí. Obřadu, který byl stylizován do černé barvy a konal se za zvuků ponuré hudby, se zúčastnilo jen sedm přátel včetně svědků. „Rodinám jsme o sňatku ještě neřekli, dozví se to až na halloweenské oslavě," přiznala dvojice s tím, že je připravena na jakoukoliv reakci.

Naopak hrstku svatebčanů problém přesvědčit nebyl, všichni jsou prý stejní blázni.

„Hanka je dost šílená, ale my tomuhle fandíme a jsme rádi, že se rozhodli právě pro takovou svatbu," měla jasno Gabriela Peřinová, která šla nevěstě za svědka.