Růže – červené a bílé, kaly a v poslední době také sezonní květiny- pivoňky, tulipány, ale třeba i luční kvítí.

Z nich si nyní nejraději nechávají nevěsty vázat svatební kytice.

„Móda se mění velice rychle. Já uznávám trend a originalitu," říká Pavlína Šmídová z frýdeckomístecké firmy Botanika.

Svatební kytice dnes podle jejich slov vyjde v průměru na tisícovku. Na pět tisíc, pokud si objednáte také kytici pro maminku, družičky…, a necháte vyzdobit svatební tabuli. Vše záleží na druhu použitých květin.

„Nejvíce žádané jsou stále kulaté kytice," doplňuje Pavlína Šmídová. Některé nevěsty ji ale nahradí třeba květinovým náramkem nebo kabelkou, propletenou živými nebo umělými květy. „Chtějí si ji schovat na památku," doplňuje floristka.

Svatební kytice, bílé šaty s nadýchanými sukněmi a vypasovanými živůtky, blýskavé snubní prstýnky i šperky pro slavnostní den, lodičky, pánské obleky… To vše si mohli prohlédnout návštěvníci Svatebního veletrhu, jehož devátý ročník se koná o tomto víkendu v Ostravě.

Kromě jednotlivých stánků asi pěti desítek firem, které zaplnily halu hotelu Clarion, se potenciální nevěsty mohly nechat slavnostně učesat, ochutnat sváteční cukroví a koláčky nebo popřemýšlet na módní přehlídce, které šaty budou ty pravé, až jednou…

Podívat se přišla i třicetiletá Šárka z Ostravy. Živě se zajímala o svatební květinovou výzdobu. Prozradila, že se skutečně na svatbu připravuje. Co však prozradit odmítla, bylo příjmení. I když za pár dní už bude jiné.

Mohlo by vás zajímat:  Svatební pár DeníkuZapojte se i vy do naší soutěže Svatební pár Deníku, vyberte jeden ze šesti novomanželských párů 15. kola a pošlete ho do velkého finále!