„Člověk někdy učiní rozhodnutí, která by od sebe nečekal. Jedno takové jsem teď učinil. V mém nejbližším okolí neznám moc lidí, kteří by byli se současným vývojem spokojení, a hodně lidí si přeje, aby byly věci jinak. Mnoho lidí chce, aby politika nebyla tak hrubá a společnost nebyla tak rozdělená. Možná jsou to naivní představy a zní to jako klišé, ale z vlastní zkušenosti vím, že věci se s přispěním jednotlivců dají měnit,“ uvedl Ondřej Šimetka.

Slavnostní otevření covid centra ve Fakultní nemocnici Ostrava, 12. srpna 2020.
PODÍVEJTE SE: Fakultní nemocnice Ostrava má nové Covid Centrum. Jistí celý kraj

Lékař Ondřej Šimetka je znám i svým působením ve světě a absolvoval již několik zahraničních misí, kde se zabýval záchranou rodiček při komplikovaných porodech či školením lékařů a porodních asistentek. Takto působil například v jedné z nejmladších zemí na světě – ve Východním Timoru. 

Před dvěma se jméno uznávaného lékaře skoloňovalo také s jeho nuceným odchodem z postu ve vedení Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava. Odvolal ho dnes již bývalý ředitel špitálu ředitel Machytka, který to zdůvodňoval manažerským pochybením. Odchod uznávaného odborníka ale vzbudil vlnu nevole a zesílil kritiku Machytky, který později po nátlaku rezignoval. Šimetka kliniku vedl od roku 2007. 

Ondřej Šimetka.
Uznávaný lékař Šimetka se vrací do ostravské fakultní nemocnice

„Senát mi z tohoto pohledu připadá jako logická volba. Vnímám jej jako instituci, která má důležité místo v našem politickém systému a která garantuje demokratický vývoj,“ dodal Šimetka s tím, že hlavní oblastí jeho zájmu by v případě zvolení byla sociální a zdravotní problematika. Kandidovat bude jako nezávislý na kandidátce ODS. Jeho soupeři budou stávající senátor Peter Koliba (nezávislý) a dále pak Zdeněk Jiříček (ANO), Martin Tomášek (Piráti), Petr Gajdáček (KSČM), Radim Smetana (ČSSD), Rostislav Gromnica (STAN), Andrea Wlochová (Trikolóra), Liana Janáčková (Nezávislí), Radek Iwoniak (nezávislý), Jan Síla (SPD).

K TÉMATU

VOLEBNÍ OBVOD ČÍSLO 72

Západní část okresu Ostrava-město, tvořená městskými obvody Poruba, Plesná, Martinov, Krásné Pole, Pustkovec, Svinov, Třebovice, a obcemi Velká Polom, Horní Lhota, Čavisov, Dolní Lhota, východní část okresu Opava, ohraničená na západě obcemi Hať, Vřesina, Kozmice, Dobroslavice.

Michaela Koloničná.
Porod před třineckou nemocnicí. Tatínek na parkovišti „chytal“ miminko