„Člověk někdy učiní rozhodnutí, která by od sebe nečekal. Jedno takové jsem teď učinil. V mém nejbližším okolí neznám moc lidí, kteří by byli se současným vývojem spokojení, a hodně lidí si přeje, aby byly věci jinak. Mnoho lidí chce, aby politika nebyla tak hrubá a společnost nebyla tak rozdělená. Možná jsou to naivní představy a zní to jako klišé, ale z vlastní zkušenosti vím, že věci se s přispěním jednotlivců dají měnit,“ uvedl Ondřej Šimetka.

Lékař Ondřej Šimetka je znám i svým působením ve světě a absolvoval již několik zahraničních misí, kde se zabýval záchranou rodiček při komplikovaných porodech či školením lékařů a porodních asistentek. Takto působil například v jedné z nejmladších zemí na světě – ve Východním Timoru. 

Před dvěma se jméno uznávaného lékaře skoloňovalo také s jeho nuceným odchodem z postu ve vedení Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava. Odvolal ho dnes již bývalý ředitel špitálu ředitel Machytka, který to zdůvodňoval manažerským pochybením. Odchod uznávaného odborníka ale vzbudil vlnu nevole a zesílil kritiku Machytky, který později po nátlaku rezignoval. Šimetka kliniku vedl od roku 2007. 

„Senát mi z tohoto pohledu připadá jako logická volba. Vnímám jej jako instituci, která má důležité místo v našem politickém systému a která garantuje demokratický vývoj,“ dodal Šimetka s tím, že hlavní oblastí jeho zájmu by v případě zvolení byla sociální a zdravotní problematika. Kandidovat bude jako nezávislý na kandidátce ODS. Jeho soupeři budou stávající senátor Peter Koliba (nezávislý) a dále pak Zdeněk Jiříček (ANO), Martin Tomášek (Piráti), Petr Gajdáček (KSČM), Radim Smetana (ČSSD), Rostislav Gromnica (STAN), Andrea Wlochová (Trikolóra), Liana Janáčková (Nezávislí), Radek Iwoniak (nezávislý), Jan Síla (SPD).

K TÉMATU

VOLEBNÍ OBVOD ČÍSLO 72

Západní část okresu Ostrava-město, tvořená městskými obvody Poruba, Plesná, Martinov, Krásné Pole, Pustkovec, Svinov, Třebovice, a obcemi Velká Polom, Horní Lhota, Čavisov, Dolní Lhota, východní část okresu Opava, ohraničená na západě obcemi Hať, Vřesina, Kozmice, Dobroslavice.