To vše ve dvou fázích vyroste u základní školy ve Svinově v Bílovecké ulici. „Bude to areál, který dopoledne využijí školou povinní žáci a odpoledne i o víkendech rodiny s dětmi,“ sdělila starostka Svinova Helena Wieluchová v duchu „nejprve vzdělání, potom zábava“. Hřiště bude spravovat obvod, peníze na výstavbu poputují z městské kasy.

„Dopravní hřiště se začne stavět v příštím roce, kdy bude i dokončeno. Budova se zázemím bude spolu s dalšími hřišti dokončena v roce 2019,“ vysvětlil ostravský radní pro dopravu Lukáš Semerák s tím, že projekt bude stát 50 milionů korun hřiště vyjdou asi na dvacet milionů, správní budova pak na třicet.

„Je třeba splatit tento dluh města a tři dopravní hřiště jsou naprosté minimum, které město velikosti Ostravy musí mít,“ doplnil radní s tím, že zbylá dvě dopravní hřiště ve městě jsou při základní škole Alberta Kučery na Jihu a v Orebitské ulici v Přívoze. Dopravní hřiště ve Svinově však bude jediné, kde si děti kromě rolí chodců a cyklistů vyzkouší též roli řidičů.