„Co tu s tím zase dělají? Vždyť to nedávno opravili a už je to zase zavřené. Snad se nepředělává něco, co se napoprvé moc nepovedlo, protože ty betonové povrchy, nejezdící schody a další věci podle mě neodpovídají tomu, jak by měly takhle vytížené zastávky vypadat."

Těmito slovy hodnotil situaci na Svinovských mostech cestující Jiří Pavlíček, který ráno cestou do zaměstnání složitěji než obvykle přestupoval z tramvaje na autobus.

Autobusová zastávka ve směru k Nové Vsi je totiž v těchto dnech schovaná pod modrou plachtou, a lidé tak musí kolem ní projít až na provizorní stanoviště.

Stavbaři finišují v teple

Pár dnů předtím přitom byly zahaleny i tramvajová nástupiště a protější autobusová zastávka. Co se pod plachtami děje? Stavební firma finišuje s pracemi a dělá poslední úpravy Svinovských mostů před jejich celkovým dokončením. Mezi ně patří i pokládání červeného zdrsněného povrchu na nástupiště zastávek.

Zastávky na Svinovských mostech zahalila modrá plachta.

„Plachty mají zajistit příhodné klimatické podmínky. Prostory pod nimi jsou vytápěny tak, aby se dalo pracovat na instalaci nášlapné vrstvy podlah i v těchto chladných dnech. Tento týden budou plachty ještě na autobusových zastávkách jižního mostu, na ostatních zastávkách už jsou podlahy hotové," vysvětlila mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Podlahy a vady

Práce na Svinovských mostech měly definitivně skončit v příštím týdnu, ale protože byla stavba na několik dnů přerušena z důvodu nevhodného počasí, protáhnou se zřejmě až do pátku 12. dubna. Kromě podlah se nyní pracuje také na odstranění nedodělků a vad zjištěných v rámci kontrolních prohlídek.

„Veškeré vady budou před dokončením díla odstraněny. Zároveň se dělají třeba sadové úpravy, dlažby, mostní zálivky a další věci," přiblížila ještě Vojkovská.

Řeší se prý i zřejmě největší problém nových mostů jezdící schody, které lidé stále vypínají, takže se k nim hodí spíše přívlastek nejezdící…

„K vypínání schodů vandaly dochází stále, nicméně poslední dobou v menší míře. Na místě už funguje kamerový systém, dodavatel eskalátorů bude realizovat také opatření pro alespoň částečné zamezení vandalismu, doplnila tisková mluvčí Andrea Vojkovská s tím, že navíc se budou instalovat i informační tabule, které budou upozorňovat na to, že lidé mohou v době případné nefunkčnosti eskalátorů využívat i blízké výtahy.

Zastávky na Svinovských mostech zahalila modrá plachta.