„V pátek jej mezi jednou a druhou hodinou chytla policie na rohu křižovatky E. Rošického a V Závětří, určitě musel nadýchat, protože si jej z místa odvezli služebním vozem," řekl svědek, který nechtěl zveřejnit své jméno. Deník jej však zná.

Policejní mluvčí Gabriela Holčáková později uvedla, že v pátek 4. září odpoledne v době mezi 13. a 14. hodinou byl v Ostravě-Svinově při silniční kontrole zjištěn osmapadesátiletý řidič, který je podezřelý, že řídil osobní vůz ovlivněn alkoholem. „Orientační dechová zkouška řidiče vykázala hodnotu přesahující 1,8 promile alkoholu. Muž si později vyslechl sdělení podezření pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení," uvedla Gabriela Holčáková, zda se jedná o starostu Svinova, však nepotvrdila.

Deník jej proto oslovil. „Na výslechu u policie mi bylo doporučeno, abych se k této záležitosti nevyjadřoval," řekl jen v krátkosti. Podle svědků však o týden dříve figuroval v dopravní nehodě, která se stala v těsné blízkosti svinovského restauračního zařízení U Vlka, jeho majiteli měl poškodit vůz.

„V tomto případě mohu potvrdit, že jsem odjel z místa nehody, kde jsem však nikomu neublížil. Pouze jsem autem škobrtnul do pana Vlka. V tu chvíli na mě z restaurace vyběhlo pět lidí včetně něj. Začal na mě řvát, že mu mám hned nahradit škodu. Já jsem odjel na schůzku. Tu jsem vyřídil a jel jsem se domů. Protože jsem byl najedovaný, napil jsem se, ale to už jsem byl doma a věděl jsem, že už nikam autem nepojedu. Asi po dvaceti minutách přijel pan Vlk s kumpánem, začali mě tahat do auta a chtěli mě někam odvézt," uvedl Jiří Kusýn s tím, že celý incident má na kamerovém záznamu. „Musel jsem po té jít na ošetření lokte," dodal starosta.

Celá situace bude mít pravděpodobně dohru. Na svinovské radnici se totiž během letních prázdnin vyměnily tři vedení a to současné má vrtkavou podporu. Vedení ostravské KSČM navíc Jiřímu Kusýnovi už pozastavilo členství ve straně.