Otevřel jej v roce 1901 tehdejší starosta František Darda a po jeho synovi Bořivoji mu dodnes neřekne nikdo jinak než „U Boříka“.

Lidé o něm hovoří jako o symbolu Nové Vsi, proto je jeho zavření tolik mrzí. Více kvůli osobnímu vztahu a tradici, než proto, že by neměli kde jíst, pít a debatovat. „V místním Sokolu na tenisových kurtech malý prostor je. ‚Na jedno‘ si tam lidé vždy zajdou. Ale Bořík jim a nám všem chybí. Už jen z principu,“ vysvětluje kronikář a novoveský rodák Kamil Rodan.

MALÁ ŠANCE NA ZNOVUOTEVŘENÍ

Problém s jediným regulérním hostincem v obci spatřuje v tom, že jeho současný majitel po nájemcích požaduje příliš vysoký nájem, který tržbami nelze vykrýt tak, aby byl provozovatel v zisku.

Situaci, která se stala loni v prosinci, znovu neočekává. Už tehdy byl hostinec uzavřen, ale po pouhém týdnu jej otevřel nový nájemce. I ten ale 7. října zjistil, že to nemá smysl. A jelikož v nejmenším ostravském obvodu mají kromě rodinných domů už jen obecní úřad a kulturní dům, není ani kde jinde nový podnik otevřít. A tak se zdá, že alespoň dočasně v Nové Vsi skončilo nejstarší, do dnešních časů fungující, pohostinství.