Příznivci ostravské knihovny se mohou každý měsíc těšit na malé překvapení. V únoru mohli čtenáři potkat knihovníky v rouškách s úsměvem, v březnu získali knížku z projektu Druhý život knih.

Miroslav Karas
Šéf ostravského studia ČT se obává prosazení politického vlivu jako v Polsku

V dubnu si budou moci vyzvednout originálně zabalená semínka slunečnic jako symbolu Slunce. „Jejich vypěstováním podpoříme udržitelný rozvoj. Společně obdarujeme naši planetu, která slaví svátek 22. dubna,“ řekla Petra Šimonová z KMO.

DEN ZEMĚ – PESTRÝ PROGRAM I SBĚR MOBILŮ

Knihovna města Ostravy nabídne svým čtenářům pestrý program k oslavám svátku naší planety. Den Země sice připadá na 22. dubna, ale knihovna si jej bude připomínat během celého měsíce dubna.

DVA HORNÍCI. Tak se na turnaji v Ostravě 2019 radovali z 2. místa Ondřej Perušič (vlevo) a David Schweiner.
Boj o olympijské Tokio se rozhodne v červnu na ostravské pláži

„Vzhledem k tomu, že není jasné, v jakém režimu bude knihovna fungovat, je většina akcí připravena také v on-line verzi. Čtenáři je najdou na webových stránkách u jednotlivých poboček nebo na hlavní straně KMO pod tlačítkem Knihovna on-line. Připraveny budou soutěže, testy, únikové hry, workshopy, tematické nabídky knih a výtvarné dílny. Pokud to epidemiologická situace a počasí dovolí, uskuteční se 21. dubna u radvanické pobočky soutěž pro děti Tajemství stromů v Dalimilově parku nebo o den později ve Výukovém areálu Bělský Les, kde bude pořádat Den Země Středisko volného času v Ostravě-Zábřehu.

UM Parkour Park v Ostravě-Kunčicích.
Parkour v Ostravě. Populární sport mladých teď musí žádat o pomoc, snad přežije

„V rámci Dne Země se knihovna zapojí také do kampaně Čas pro přírodu neziskového projektu Remobil. Návštěvníci knihovny budou mít příležitost zbavit se starých a nepotřebných mobilních telefonů, a tím pomoci přírodě. Mobily budou zrecyklovány a 10 korun za každý kus půjde na charitativní účely. Sběr mobilů, ale i tabletů a příslušenství, probíhá u výdejních míst v ústřední knihovně a ve všech pobočkách, a skončí 22. dubna,“ doplnila Petra Šimonová.