Podle informací dostupných ze sociálních sítí došlo dokonce k poškození několika automobilů. Příčinou události byly právě v tu chvíli prováděné stavební práce na opravovaném mostě.

„Můžeme potvrdit vznik incidentu na této stavbě organizované mimo naši působnost. Zástupce zhotovitele bezodkladně pozastavil pokračování oprav a během několika dnů vznikne náhradní postup stavebních prací, které zamezí podobným situacím. Doprava po dálnici D56 je bezpečná bez hrozby opakování podobných událostí,“ uvedl na dotaz deníku Zdopravy.cz mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Miroslav Mazal.

Archivní snímek Deníku z uplynulých let, kdy museli řidiči počítat s kolonami a zhoršeným průjezdem Frýdku-Místku, hlavně ve směru na Frýdlant nad Ostravicí.
Komplikace na tahu do Beskyd. To všechno se na Frýdecko-Místecku bude opravovat

Rekonstrukce mostu mezi Ostravou-Novou Bělou a Paskovem je součástí modernizace Mitrovické ulice. Práce na 3,3 kilometru dlouhém úseku potrvají až do začátku příštího roku a vyjdou na 77 milionů korun. Náklady hradí ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj.

K TÉMATU

V krajské metropoli většinu řidičů zajímá také stav prací na výstavbě druhého mostu v Rudné ulici – v úseku, kterým za běžného provozu projede denně až 45 tisíc aut.

„Zprůjezdnění stavby je reálné koncem září, maximálně do poloviny října,“ řekl Deníku již dříve mluvčí investora, ŘSD, Jan Rýdl s tím, že blíže jasno bude během června.

Částečná uzavírka Rudné ulice, Ostrava, 11. ledna 2022.
První vlna uzavírek v Ostravě omezí tunel, mosty i klíčové „vesnické“ tahy

Součástí zakázky za bezmála čtvrt miliardy pro Inženýrské a dopravní stavby Olomouc je však také výměna povrchu vozovky v Rudné ulici od budovaných mostů až do křižovatky se Závodní ulicí - VÍCE ZDE.