Před časem jsme psali o jednom z ostravských areálů, který se nachází v Komerční ulici v Ostravě-Muglinově. Teď už se o něm ví i v Praze. Důvodem je jedna ze zdejších garáží se zazděným vchodem připomínající sarkofág.

Pozornost jí věnoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Garáž patřila muži, který zemřel. A jelikož se o ni nikdo v rámci dědictví nepřihlásil, dostala se do správy ÚZSVM.

Deník se do garážového komplexu v Komerční ulici v Ostravě vydal již letos na jaře. Jak to v něm tehdy vypadalo se můžete podívat v přiložené fotogalerii výše.

Úředníci museli nejprve zjistit, co se uvnitř vlastně nachází. Na místě je ale čekalo překvapení. Podrobnosti v těchto dnech na facebooku zveřejnili zástupci ÚZSVM.

Vrah se po činu vydal k českotěšínskému nádraží.
Smrt maminky v Českém Těšíně. Vrah zmizel k nádraží, našel se jen nůž

„Naši kolegové v Ostravě převzali garáž se zazděným otvorem. Co bylo vevnitř, nevěděli. Než však došlo k dobrodružné výpravě s cílem prohledat onu nemovitost, někdo se do ní vloupal. Zloději však byli brzy polapeni. Díky otvorům, které na garáži zanechali, mohli naši zaměstnanci prozkoumat její útroby,“ uvedl Andrej Bančanský z tiskového oddělení ÚZSVM s tím, že uvnitř se nacházely bezcenné věci – například skříně a drobný materiál.

„Otvor zaměstnanci zabezpečili, avšak tajemné místo znovu přilákalo pozornost svého okolí,“ dodal Bančanský.

Z garáže si udělal svůj domov nevítaný nájemník, jenž si nový otvor zajistil dřevěnou deskou. Po důrazném rozhovoru se zástupci státního úřadu dotyčný pochopil, že musí odejít. Následovalo zazdění všech děr a nabídnutí garáže v elektronické aukci pořádané ÚZSVM.

Na tomto odpočívadle zvaném Kóta byla před 15 roky – 3. července 2006 – nalezena zavražděná inspektorka životního prostředí.
Vrah inspektorky nalezené v Jeseníkách unikne trestu. Důvod? Promlčecí lhůta

„Celý příběh má šťastný konec, garáž se podařilo prodat za sedmatřicet tisíc korun v aukci s pěti účastníky. Výherce tak s garáží může nyní naložit dle libosti,“ doplnil Bančanský.

Strážníci

Zmíněnou garáž dobře znají ostravští strážníci, kteří komplex v Komerční ulici pravidelně kontrolují. Několikrát zde přistihli zloděje. V paměti jim zůstává zejména silák (33 let), který se při vloupání do zazděné garáže pořádně zapotil.

Jiří L. (na snímku z jednání u Krajského soudu v Ostravě v roce 2016) byl za pokus o vraždu jateční pistolí odsouzen k osmnácti rokům vězení.
Jateční střelec žádá o obnovu procesu. Prý je obětí spiknutí

Kromě hrubé síly použil i kladivo, sekáče a železné profily. Ve stěně u země vysekal otvor o velikosti 55 x 30 centimetrů. Pak se protáhl dovnitř. V té chvíli se ale v areálu objevila přivolaná hlídka městské policie.

Po opakovaných výzvách výtečník vylezl. Tvrdil, že díra už ve zdi byla. Prý se chtěl jen přesvědčit, zda se v garáži nenachází nějaký zloděj.