Kvalitní italskou kuchyní a rovněž vynikající pizzou je známá síť restaurací Pizza Coloseum, v níž si můžete kousek Itálie vychutnat i v Ostravě. A to hned na třech místech v obchodních centrech Forum Nová Karolina, Avion, resp. Masarykově náměstí v centru města.

„Pizza je celosvětovým fenoménem, vypadá lákavě, krásně voní, nasytí vás. Je to prostě úžasný a rychle připravený pokrm, který můžete kombinovat v neuvěřitelných kombinacích chutí. Existují sladké pizzy nebo pizzy bez moučného těsta, což je trend posledních let jako zdravé jí,“ říká Leonard Gekas, vedoucí ostravské sítě restaurací Pizza Coloseum.

Hospůdka u sauny vedle frýdlantského koupaliště, kde Jakub a jeho sestra Gabriela dopékají a zdobí předchůdkyně italské pizzy jménem pinsa.
V Beskydech vám připraví pinsu, předchůdkyni pizzy. Obě dnes slaví svůj den

Kolik druhů pizzy hosté ve vašich jídelníčcích najdou a kterou si objednávají nejčastěji?
V našich restauracích Pizza Coloseum máme v nabídce 16 druhů pizzy. Jedny z nejprodávanějších jsou pizza Margherita, pizza Hawaii a pizza Quattro Formaggi. A jako jedni z mala umíme udělat pizzu bezlepkovou a celozrnnou.

Dá se říct, že například mladí lidé preferují něco jiného než starší generace?
Není tomu tak, jde vyloženě o výběr a chutě každého zákazníka, na věku zde nezáleží.

Pizzař Radim Uher na snímku při přípravě pizzy v ostravské restauraci Pizza Coloseum v OC Forum Nová Karolina, 8. února 2022.Pizzař Radim Uher na snímku při přípravě pizzy v ostravské restauraci Pizza Coloseum v OC Forum Nová Karolina, 8. února 2022.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Jaký je zájem o pizzu v celozrnné variantě, kterou nabízí restaurace jen výjimečně?
Zájem o celozrnnou pizzu není tak vysoký jako o pizzu v klasickém provedení, i když celozrnná varianta je o něco bohatší na vitamíny, minerální látky a vlákninu. V nabídce máme také bezlepkovou pizzu, která má u zákazníků mnohem větší oblibu.

V jídelních lístcích některých restaurací najdeme i poněkud zvláštní recepty, jako je pizza s hermelínem a brusinkami, s olomouckým tvarůžkem a podobně. Jak je tomu u vás?
Tyto druhy pizzy v našich franšízových restauracích nenabízíme, jelikož se držíme striktně italských receptur a toto spojení chutí není tradiční italské.

Ilustrační foto.
Bídně, ale přežívají. Restaurace na Karvinsku spoléhají na své stálé zákazníky

Co kdyby si host přál pizzu v americkém stylu, která se od italské docela liší? Především výškou korpusu…
Dobrou pizzu dělá těsto. My si necháváme vozit mouku přímo z Itálie, ovšem tato mouka není pro výrobu pizzy v americkém stylu vhodná.

A co říkáte na to, že někde je hostům nabízena pizza i jako dezert s čokoládou, nutellou, mascarpone, šlehačkou nebo ovocem?
Pizzy s nutellou, mascarpone i s jahodami jsme v nabídce také vyzkoušeli, ohlasy na sladkou pizzu byly ovšem minimální. Někteří mladší zákazníci to mají rádi, ale nejsou to typické pizzy pro italskou kuchyni.

Pizzař Radim Uher na snímku při přípravě pizzy v ostravské restauraci Pizza Coloseum v OC Forum Nová Karolina, 8. února 2022.Pizzař Radim Uher na snímku při přípravě pizzy v ostravské restauraci Pizza Coloseum v OC Forum Nová Karolina, 8. února 2022.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Máte připraven na středeční sváteční den nějaký speciální recept nebo překvapení pro své hosty?
Samozřejmě, po celý tento den si mohou naši zákazníci zakoupit druhou pizzu za 50 Kč, čtyřikrát do roka pro ně pak máme připraveny akce s názvem VIA ITALIA. Jedná se o nabídky dle sezonních surovin, například pizzy s čerstvým chřestem, se zvěřinovým ragú, dýní, houbami a podobně. Vždy je rádi uvítáme.