Je určena nejen pěším, ale také vozíčkářům, mimo jiné i dětským klientům zdejší léčebny. Celá trasa tak nyní měří zhruba jeden a půl kilometru. Jde o první bezbariérovou turistickou stezku lesním parkem v Moravskoslezském kraji. Od soboty je také zařazena do sítě vhodných cílů pro handicapované na serveru www.jedemetaky.cz.

„Pro některé lidi s postižením se stal loni otevřený úsek cesty dlouhý 350 metrů první možností dostat se do lesa. Lesopark s lavičkami, atrakcemi vyřezanými ze dřeva, energetickou pyramidou i dřevěným altánem láká k procházkám i občany Klimkovic i lidi z nedaleké moravskoslezské metropole," uvedl Jakub Unucka, předseda Občanského sdružení Čisté Klimkovice s tím, že právě reakce lidí byla impulzem pro další budování cesty.

„Lidé byli z nového lesoparku nadšení. Dostal jsem dokonce několik děkovných dopisů od maminek dětí upoutaných na invalidní vozíky, které psaly, jak jim možnost výletů do lesa zpříjemnila pobyt v lázních. To byl hnací motor, abychom se pustili do prodloužení cesty a vybudování okruhu, který bude možné lesem s vozíkem bez potíží absolvovat," vysvětlil Unucka. Práce na rozšíření začaly v létě a vše nyní skončilo slavnostním otevřením, které se stalo součástí již tradiční klimkovické akce Vzduchobraní.

„V příštím roce plánuje Občanské sdružení Čisté Klimkovice na této části stezky vybudovat unikátní pohybový areál, kde naleznou možnost rehabilitace a cvičení zdraví i handicapovaní," uzavřel Unucka.