Za okamžik se však vrátili a usedli na lavičku. Zatímco ona sledovala situaci v okolí, on vstal a vydal se k jednomu z mužů. Nejprve se opakovaně přesvědčil, zda skutečně tvrdě spí. Když se dotyčný ani po opakovaných šťouchnutích nehnul, šel zloděj „na věc“ a oběti vytáhl z kalhot peněženku. Vzápětí ale zažil šok.

Sotva stačil vložit peněženku do své kapsy, přiběhla hlídka městské policie, kterou na místo vyslal strážník obsluhující kamerový systém. Podezřelou dvojici po celou dobu sledoval na monitoru. Dopadený muž (27 let) se tvářil jako neviňátko. „Já jsem nic nevzal,“ řekl. O peněžence prohlásil, že ležela na zemi. Kamery však hovořily jasně.

„Lustrací bylo zjištěno, že se rozhodně nejedná o policii neznámého muže. Přitěžující okolností byla i peněženka poškozeného, kterou u něho strážníci nalezli. Zadržený muž tak skončil v poutech na policejní stanici,“ uvedl mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů. Obdobný osud potkal i ženu (41 let).

„Nepomohlo jí ani tvrzení, že onoho muže nezná, vidí jej poprvé a na zastávce čekala sama na příjezd autobusu,“ dodal Machů. Případ šetří Policie ČR. Video z krádeže a následného dopadení podezřelých zveřejnila Městská policie Ostrava.