Stalo se tak v Ostravě-Porubě. „Když hlídka před třetí hodinou odpoledne projížděla nábřežím Svazu protifašistických bojovníků v Ostravě-Porubě, zaregistrovala před sebou pomalu jedoucí osobní motorové vozidlo Škoda Felicia,“ popsal začátek zákroku mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů s tím, že řidič vzápětí před policejním vozidlem odbočil do přilehlé jednosměrné ulice Komenského. Na tom by nebylo nic divného, kdyby…

Odbočil, kde neměl

„Při odbočení ovšem nerespektoval dopravní značku zakazující vjezd vozidlům na jednosměrnou pozemní komunikaci,“ dodal Machů. Hlídka se rozhodla řidiče zastavit. Muž uvedl, že u sebe nemá řidičský průkaz. Při lustraci v centrálním registru řidičů strážníci zjistili, že má zákaz řízení motorových vozidel, a to na jeden rok.

Policisté pátrají po totožnosti těchto dvou mužů.
Pomůžete je dopadnout? Muži v Ostravě vykradli trezor v obchodě během otvíračky

Motorista tvrdil, že o zákazu nic neví. Hrozí mu obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí. Strážníci přivolali Policii ČR. V letošním roce se jedná již o čtvrtý takovýto případ. Vloni strážníci předali kolegům od Policie ČR dvaadvacet řidičů, kteří za volantem neměli co pohledávat.

Opilecké parkování

Na motoristické chyby doplatili také opilí řidiči. V paměti strážníků zůstává případ z centra Ostravy. Hříšník na sebe upozornil neschopností normálně zaparkovat. V časných ranních hodinách si ochránci zákona všimli v Moravské Ostravě vozidla značky BMW, jehož řidič se marně pokoušel odstavit auto u pravého okraje vozovky.

Policista se zodpovídal z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
Policista z Ostravy chtěl nižší trest. Od soudu odcházel viditelně otřesen

Strážníci pojali podezření, že je opilý. Jejich tušení se záhy potvrdilo. Osmnáctiletý motorista po vystoupení z auta ledva stál na nohou a špatně artikuloval. Dechová zkouška ukázala, že má v sobě dvě a půl promile alkoholu. Uvedl, že se opil ve Stodolní ulici. Pak dostal chuť projet se s kamarádem Ostravou.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Jiří Navrátil: Neděláme rozdíly mezi poskytovateli sociálních služeb

Zdroj: Deník/Kateřina Součková