V pondělí česká digitální přepravní platforma Liftago rozeslala médiím tiskovou zprávu, kde oznámila rozsudek Městského soudu v Praze, který vydal předběžné opatření vůči společnosti Taxify.

Ta podle soudu musí své služby provozovat výhradně prostřednictvím prověřených řidičů s taxi licencemi a registrovanými vozy.

Ilustrační foto
Liftago uspělo u soudu s návrhem předběžného opatření proti Taxify

Taxify, estonský žralok na trhu alternativní taxislužby, ale s verdiktem nesouhlasí a svou činnost ani v Ostravě nepřerušilo. „Služby Taxify budou nadále dostupné všem uživatelům aplikace (jak řidičům, tak cestujícím) bez jakýchkoli omezení,“ říká Jan Novosad, mediálního zástupce společnosti Taxify.

„Opakuje se to, co jsme už v minulosti zažili. Jsme přesvědčeni, že žádnou z činností, kterých by se měla společnost Taxify na základě předběžného opatření zdržet, neprovozuje, a tudíž je toto soudní rozhodnutí nesplnitelné a nevykonatelné. Náplní činnosti společnosti Taxify je pouze vývoj, provozování a zdokonalování softwarové platformy, s jejíž pomocí se řidiči mohou spojovat s cestujícími, kteří shánějí odvoz z bodu A do bodu B. Taxify se tak nedopouští žádného protiprávního jednání, když tato činnost není v České republice zakázána,“ zopakoval Novasad s tím, že společnost je připravena plně spolupracovat se soudy, které se kauzou budou zabývat.

Ilustrační foto.
Skončila „doba hájení“ Taxify: razie, pokuty i zabavená auta!
Ostravská kavárna Atlantik nabízí kávu, v jejíž pěně jsou natištěné fotografie.
Ostrava má nový kávový hit. Víte, co je selfieccino? Podívejte se
Ostravská kavárna Atlantik nabízí kávu, v jejíž pěně jsou natištěné fotografie.
Ostrava má nový kávový hit. Víte, co je selfieccino? Podívejte se