Stavět se začne koncem března. Takové byly poslední zprávy o výstavbě přestupního terminálu na Hulváckém kopci. V těchto dnech ale redakci Deníku upozornil čtenář na to, že ani dva měsíce po termínu se v oblasti nic neděje.

„Projekt je dotovaný z regionálního operačního programu, to znamená, že regionální rada musí posoudit průběh výběrového řízení, což nakonec výstavbu terminálu opozdilo," vysvětlil náměstek primátora pro investice Jiří Hrabina.

Předpokládaná cena přestupního uzlu u křižovatek ulic 28. října a Sokola Tůmy byla 107 milionů korun s DPH. Výběrové řízení nakonec vyhrála firma Strabag s nabízenou cenou 59 milionů korun. Terminál by kromě zvýšení bezpečnosti a zkvalitnění návaznosti mimoměstské dopravy měl navíc nahradit i nevyhovující zastávky. Ty jsou totiž v této oblasti nebezpečné například tramvajová zastávka Hulváky nemá nástupní ostrůvky vůbec, zastávka Prostorná je zase má příliš úzké a současná točna autobusů v ulici Sokola Tůmy je od obou zastávek příliš vzdálená.

Město a vedení obvodu Mariánské Hory a Hulváky v současné době o umístění zastávek Prostorná jedná. Ve hře jsou dvě varianty takzvaná varianta B počítá s posunutím nástupišť mezi ulice Prostornou a Jahnovu, zatímco varianta C je umístěna v blízkosti kasina.

Stavba se nezdrží

Přestože už teď má stavba hulváckého přestupního terminálu dvouměsíční zpoždění, měla by být ukončena podle plánu v listopadu letošního roku.

„Momentálně začínají zemní práce a vytyčování inženýrských sítí. Staveniště už jsme zhotovitelské firmě předali před zhruba třemi týdny," doplnil náměstek primátora Hrabina.