Flexibilní a sdílené kanceláře, zasedací místnosti, kavárnu, čtyři jídelní koncepty, klub se špičkovým ozvučením a další prostory pro pořádání například kulturních akcí nabízí na šesti tisících metrech čtverečních zrekonstruovaná Ostravica.

Tisková konference k volejbalovému turnaji J&T Banka Ostrava Beach Pro, 4. června 2024, Ostrava. České jedničky a úřadující mistři světa Ondřej Perušič (vlevo) a David Schweiner.
Ostravský sen mistrů světa Perušiče a Schweinera? Pošesté zažít nedělní boje

Mísí se v ní historie s budoucností, a tak vedle zachování ikonického schodiště v interiéru a obnovení podoby fasády z dob první republiky je zde nově například prosklená nástavba s velkolepým střešním světlíkem, který je po rekonstrukci prosklený. Někdejší módní dům se znovu otevírá pod značkou BBiO a má spojovat domov s pracovním prostředím.

Původní fasáda a nová prosklená nástavba

„S architekty jsme se inspirovali tím nejlepším z Londýna, Berlína či Madridu a výsledek dnes vidíme v Ostravici. V ní teď cílíme na silnou komunitu, kterou jsme nazvali BBiO klan,“ oznámil šéf celého projektu BBiO Daniel Zeman, který v Ostravici hodlá rozvíjet koncept home & office.

Tisková konference k Beats for Love v Gongu, 4. června 2024, Ostrava.
Beats for Love v Ostravě uvede Davida Guettu a vrátí se zpátky ke kořenům

„Snili jsme o vytvoření pracovního prostoru, jaký si mohou běžně dovolit jen ty největší a nejbohatší korporace. Tady to ale neplatí,“ řekl Zeman, podle něhož proměna celého objektu stála 262,5 milionu korun a trvala o zhruba půl roku déle, protože bylo nutné řešit několik komplikací, například střechu napadenou dřevomorkou, což bylo impulsem pro výraznou vizuální změnu projektu, kdy se odstoupilo od lamelové fasády, které byla navrácena její někdejší podoba z 30. let minulého století, a došlo k vybudování prosklené nástavby.

Gastro, fitness, zábava

V přízemí, které doznalo změn v podobě oken protažených až k zemi, bude food market s nabídkou gastro specialit, směrem k náměstí Dr. E. Beneše pak kavárna s venkovním posezením. Obě služby dostupné veřejnosti začnou fungovat na podzim, provozovat je budou značky Cokafe a Etáž. V nejvyšším patře, které je v nejvyšším stupni dokončení z celého objektu, od 5. června sídlí studio Icaros, které nabízí 3D fitness. Kombinuje efektivní cvičení na speciálních strojích se zábavou díky využití brýlí pro virtuální realitu. Symbolicky se tak lze „proletět“ například nad Dolními Vítkovicemi.

Ostravica se ve druhé polovině června otevře veřejnosti v rámci komentovaných prohlídek, na které je nutné se předem registrovat na webu boutiqueostravica.cz nebo jejích sociálních sítích.

Do ZOO Ostrava se sjíždějí ochránci přírody.
Do Ostravy se sjíždějí ochránci přírody z celé Evropy i ze zámoří

Rekonstrukce Ostravice firmou Bystroň Group podle projektu architekta Martina Náhlovského ze studia Master Design začala v dubnu 2022 a během ní se zvýšila energetická efektivita z úrovně F na úroveň B, což z ní dělá nejúspornější budovu v širokém okolí. Může za to zateplení, nejmodernější okna, nová vzduchotechnika s klimatizací a LED osvětlení.