Součástí veletrhu, který se uskuteční od pátku 19. do neděle 21. dubna 2019, budou také přednášky, workshopy, besedy, soutěže a zábavu.

"Hlavním cílem veletrhu je informovat širokou veřejnost o rostlině konopí, o její historii a mnohostranném využití, prospěšnosti a obrovském potenciálu pro budoucnost," upozorňují v pozvánce organizátoři.

Venkovní program a přednášky jsou přístupné pro všechny návštěvníky zdarma. Pro návštěvníky mladší 13 let, starší 60 let a ZTP jsou zdarma taktéž veletržní expozice.

Hlavní výstavní plocha veletrhu KONOPEX 2019 bude opět umístěna do prostor bývalých Starých koupelen v Provozu Hlubina. Tuzemští i zahraniční vystavovatelé představí své produkty, technologie i služby a seznámí s novinkami ve využití konopí.

Prodejní a výstavní expozice budou věnovány pěstování a zpracování konopí (semena a legální sazenice konopí i dalších bylin, substráty, hnojiva, hydroponie, aeroponie, zahradní technika, pěstební pomůcky) i finálním konopným produktům a doplňkovému zboží (masti, CBD produkty, textilie, potraviny, kosmetika).

Představí se také různé organizace a spolky, které se konopím zabývají.

"Praktické zkušenosti získáte na workshopech míchání konopného betonu, sázení a řízkování bylin, výroba konopných mastí. Připraveny jsou také soutěže o hodnotné ceny a další doprovodný program. Vyzkoušejte na vlastní kůži konopnou kosmetiku, ochutnejte zdravé konopné potraviny, oblečte se do konopného textilu, osahejte si konopné stavební materiály, připravte se na nadcházející pěstební sezónu. Rozšiřte své vědomosti o konopí a podpořte svůj zdravý životní styl," upozorňují dále pořadatelé.

K TÉMATU

Konference, přednášky a konopná osvěta
Nedílnou součástí veletrhu je již tradičně třídenní odborná konference, na které získáte spoustu užitečných informací a nejnovějších poznatků o pěstování i využití této všestranné rostliny. Bohatý program zahrnuje přednášky a besedy s odborníky na konopnou tématiku ve čtyřech blocích – léčebné využití konopí, jeho přínos pro výživu a zdraví, jeho národohospodářský význam a konopí ve stavitelství.

Na konferenci vystoupí přední čeští experti na legislativu, drogovou prevenci i léčebné využití konopí jako jsou Dušan Dvořák, Jindřich Vobořil, Robert Veverka nebo Pavel Kubů. Svou část v bloku přednášek dostane i poslanec za Pirátskou stranu Tomáš Vymazal – předkladatel návrhu zákona o regulaci a nakládání s konopím.

Přednášky jsou veřejnosti přístupné zdarma a naskytne se tak možnost poslechnout si experty, kteří budou přednášet o zajímavých tématech.

Workshopy
Tradiční workshopy nabídnou informace a dovednosti z různých oborů. Návštěvníci se naučí vyrobit domácí konopnou mast a další preparáty pro samoléčbu konopím. Naučí se, jak správně sázet, přesazovat a řízkovat rostliny. Dozví se postup při míchání konopného betonu a získají přehled v použití přírodních materiálů ve stavebnictví.

Areál veletrhu KONOPEX
Venkovní prostory jsou veřejnosti přístupné - stejně jako všechny přednášky - zdarma a nabídnou stánky s gastronomickými specialitami a občerstvením, čajovnu, posezení, umění, doprovodný program s různými soutěžemi a hlavně hodně muziky.